Njihuni me parashikimi i motit për këtë javë në Shqipëri

Njihuni me parashikimi i motit për këtë javë në Shqipëri

Moti në Shqipëri do të jetë nën ndikimin të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Të hënën pritet të mbajë mot me diell, vranësira dhe reshje lokale shiu, vende-vende mundësi për rrebeshe e bubullima. Mjegull parashihet në zonat malore dhe ultësira.

Ditën e martë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

E mërkura parashikohet të jetë me mot të ndryshueshëm, diell dhe vranësira, mundësi për riga lokale shiu.

/Motilokal.com