Njihuni me parashikimi i motit për këtë javë në Kosovë

Njihuni me parashikimi i motit për këtë javë në Kosovë

Java në Kosovë nis me mot të ndryshueshëm, më freskët, me shi dhe shkarkime rrufesh. Nga e marta parashihet më shumë diell.

Të hënën pritet të mbajë mot me diell, vranësira, vende-vende me rrebeshe, bubullima dhe rrufe.

Ditën e martë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, priten edhe erëra mesatarisht të forta.

E mërkura parashikohet të jetë pjesërisht me vranësira e intervale me diell.

/Motilokal.com