Moti në Tetovë

17 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
22-24
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - veriperëndim
18 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain Shi
9°
2 mm
1 m/s - veriperëndim
06-12
Rain showers Shi
10°
1 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - jug-juglindje
18-24
Clear sky I kthjellët
9°
1 m/s - veriperëndim
19 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
1 m/s - perëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
7°
1 m/s - perëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
0 m/s - jugperëndim
18-24
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Light rain Shi
9°
<1 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Heavy rain showers Me pikla shiu
9°
5 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Rain showers Shi
13°
2 mm
0 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Light rain showers Reshje të lehta shiu
8°
<1 mm
0 m/s - veriperëndim
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
6°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
13°
0 m/s - lindje-juglindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
8°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
5°
1 m/s - perëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
6°
<1 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Rain Shi
10°
1 mm
0 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
<1 mm
0 m/s - perëndim-veriperëndim
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
1 m/s - lindje
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
0 m/s - perëndim
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
6°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
11°
0 m/s - verilindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
6°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
6°
<1 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
0 m/s - veriperëndim
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
0 m/s - jug
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
9°
0 m/s - perëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
6°
<1 mm
0 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
5°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
1 m/s - lindje

Tetovë

Tetova është qytet dhe qendër e komunës së Tetovës në Republikën e Maqedonisë. Tetova gjendet në pjesën veriperëndimore të Maqedonisë. Ajo nga veriu kufizohet me Kosovën, në lindje me Shkupin, në jug me Makedonski Brodin dhe në jugperëndim dhe perëndim me Gostivarin.