Moti në Durrës

17 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
15:00
Pjesërisht me shi
16°
0.6
63.1%
3 m/s - 3.3
18:00
Reshje të lehta shiu
14°
0.8
79.5%
5 m/s - 5.2
21:00
Shi
14°
2.5
70.4%
6 m/s - 5.9
00:00
Shi
13°
6
72.6%
7 m/s - 6.7

Pije bombastike për rritjen e imunitetit: Duhet t'i provoni këto receta

2024-04-17 13:48:36
18 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
11°
0.5
85.9%
6 m/s - 5.6
12:00
Pjesërisht me re
15°
0.5
50.7%
6 m/s - 6
18:00
Pjesërisht me re
12°
0.4
70.1%
3 m/s - 3.2
00:00
Reshje të lehta shiu
9°
0.6
95.5%
2 m/s - 1.9
19 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
11°
2.6
77.4%
4 m/s - 4.2
12:00
Pjesërisht me re
14°
0.5
70.4%
2 m/s - 1.7
18:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0
53.1%
10 m/s - 9.8
00:00
I kthjellët
11°
0
55.5%
9 m/s - 9
20 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
11°
0
61.4%
3 m/s - 3.4
12:00
Me diell
17°
0
45%
4 m/s - 3.5
18:00
Shi i madh
13°
11.4
63.6%
3 m/s - 3.1
00:00
Shi
9°
6.3
80.7%
5 m/s - 5.3
21 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
10°
4.1
88.2%
5 m/s - 5.2
12:00
Shi
13°
6.3
71.8%
6 m/s - 6.3
18:00
Shi
12°
4.5
75.4%
4 m/s - 3.9
00:00
Shi
9°
1.6
90.7%
2 m/s - 2.2
22 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
86.4%
2 m/s - 2.3
12:00
Pothuajse i kthjellët
17°
0
60.4%
4 m/s - 3.9
18:00
Pjesërisht me re
13°
0
70.6%
4 m/s - 3.5
00:00
Shi
12°
4.8
83.8%
2 m/s - 2
23 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi i madh
12°
7.4
87.3%
2 m/s - 1.9
12:00
Shi i madh
14°
12.1
90.9%
6 m/s - 5.5
18:00
Pothuajse i kthjellët
13°
0
93.9%
2 m/s - 1.6
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
92.2%
2 m/s - 2.1
24 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
12°
0
99.4%
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
18°
0
70.9%
4 m/s - 3.8
18:00
I kthjellët
14°
0
82.7%
2 m/s - 1.9
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
86%
2 m/s - 2.1
25 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
13°
0
83%
2 m/s - 2.2
12:00
Shi
19°
1.5
66.8%
8 m/s - 8
18:00
Pjesërisht me re
15°
0.2
83.7%
6 m/s - 6.1
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
81.6%
2 m/s - 1.9
26 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
13°
0.2
96.3%
1 m/s - 1
12:00
Shi
18°
2.2
68.4%
3 m/s - 2.7
18:00
Pjesërisht me shi
14°
0.7
94.7%
1 m/s - 1

Durrës

Durrësi është qyteti i dytë më i madh në Shqipëri. Qyteti ka mbi 200,000 banorë dhe njëkohësisht është qendra e prefekturës dhe qarkut të Durrësit. Është një nga qytetet më të lashtë dhe më të rëndësishëm ekonomikë të Shqipërisë. Durrësi është i vendosur në bregdetin qëndror shqiptar, rreth 33 km (21 mi), në perëndim të kryeqytetit Tiranë.