Moti në Sarandë

27 Shkurt E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
18:00
Pjesërisht me re
13°
0
89.6%
4 m/s - 3.8
21:00
Pjesërisht me re
11°
0
94.4%
3 m/s - 3.4
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
93.4%
3 m/s - 3.1

Dubai importon akullin e akullnajave nga Grenlanda për t'u shërbyer pijeve në bare të stilit të lartë

2024-02-27 17:15:54
28 Shkurt E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
9°
0
95.3%
3 m/s - 3.2
12:00
Pjesërisht me re
20°
0
54.8%
5 m/s - 5.3
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
79.6%
3 m/s - 2.9
00:00
Pjesërisht me re
12°
0
79.5%
4 m/s - 3.5
29 Shkurt E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
83.3%
6 m/s - 5.9
12:00
Shi i madh
21°
6.9
46.2%
7 m/s - 7
18:00
Shi i madh
13°
6.7
87.9%
5 m/s - 4.8
00:00
Shi i madh
13°
6.5
79.8%
7 m/s - 6.8
01 Mars E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
11°
1
85.1%
5 m/s - 4.7
12:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0.4
71.1%
2 m/s - 2.3
18:00
Pjesërisht me re
11°
0
85.9%
2 m/s - 1.7
00:00
Shi
8°
1.3
97.8%
2 m/s - 2
02 Mars E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
10°
0.1
88.3%
1 m/s - 1.1
12:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0
73.9%
3 m/s - 2.9
18:00
I kthjellët
11°
0
88.9%
1 m/s - 0.7
00:00
Pjesërisht me re
7°
0
97.1%
2 m/s - 2.1
03 Mars E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
6°
0
94.7%
3 m/s - 2.6
12:00
Pjesërisht me re
15°
0
68.9%
1 m/s - 1.4
18:00
I kthjellët
11°
0
90.1%
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
8°
0
97.2%
3 m/s - 3.4
04 Mars E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
8°
0
94.8%
4 m/s - 4.2
12:00
Shi i madh
15°
10.9
62%
5 m/s - 5
18:00
Shi i madh
11°
10.2
89.1%
5 m/s - 4.5
00:00
Pothuajse i kthjellët
10°
0.1
79.2%
3 m/s - 2.8
05 Mars E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0
97.9%
2 m/s - 2.1
12:00
I kthjellët
13°
0
54.9%
2 m/s - 2.2
18:00
Shi
11°
2
71.6%
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
9°
0
83.9%
3 m/s - 3
06 Mars E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
8°
1.5
91.8%
3 m/s - 3.3
12:00
Pjesërisht me re
11°
0.3
77.2%
3 m/s - 3.2
18:00
Pjesërisht me re
10°
0
80.6%
1 m/s - 0.7
00:00
Pjesërisht me re
6°
0.1
96.6%
2 m/s - 2.4
07 Mars E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
6°
0.2
91.3%
3 m/s - 2.6
12:00
Reshje të lehta shiu
15°
0.8
56%
3 m/s - 2.7
18:00
Pothuajse i kthjellët
10°
0
74.6%
1 m/s - 1.1

Sarandë

Saranda është qytet në Shqipërinë jugore i vendosur ne bregun e detit Jon. Është e vendosur ne një shpat mali. Nga veriu qyteti Sarandë kufizohet me Kakomenë dhe Hamalloin, nga juglindja me Lëkurësin (fshati shpërngulur qysh në kohën e Luftës së Lëkurësit, më 1878, sot topogërmadhë), nga lindja me Gjashtën dhe nga perëndimi me Detin Jon. Saranda ka një klimë tipike mesdhetare. Saranda ka numrin më të lartë të ditëve me diell edhe në Evropë, mbi 270 ditë.