Moti në Shëngjin

23 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
21:00
I kthjellët
18°
0
92.2%
3 m/s - 2.6
00:00
I kthjellët
16°
0
94.8%
3 m/s - 3.1
24 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0.2
73.8%
3 m/s - 2.5
12:00
Pothuajse i kthjellët
22°
0
69.2%
3 m/s - 3.4
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
83.5%
2 m/s - 1.8
00:00
Pjesërisht me re
15°
0
97.1%
3 m/s - 2.7
25 Maj E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0
75.1%
2 m/s - 2.2
12:00
Reshje të lehta shiu
26°
0.5
67.7%
6 m/s - 6.1
18:00
Pjesërisht me shi
21°
0.7
83.2%
3 m/s - 2.9
00:00
Shi
17°
1
85.5%
4 m/s - 3.5
26 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
18°
2.1
83.8%
1 m/s - 1.3
12:00
Pjesërisht me shi
19°
0.8
78.5%
2 m/s - 2.1
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
82.2%
2 m/s - 1.5
00:00
Pjesërisht me re
15°
0
98.7%
2 m/s - 2.4
27 Maj E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0.4
78.9%
2 m/s - 1.6
12:00
Pjesërisht me re
23°
0.1
77.3%
3 m/s - 3.3
18:00
Pothuajse i kthjellët
21°
0
79.6%
1 m/s - 1
00:00
I kthjellët
17°
0
93.4%
2 m/s - 2.2
28 Maj E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
20°
0.4
73.4%
1 m/s - 1.1
12:00
Pjesërisht me re
21°
0
83.6%
2 m/s - 2
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
86.6%
1 m/s - 1.4
00:00
Shi
17°
2.1
92.3%
1 m/s - 1
29 Maj E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
17°
1.4
86.5%
1 m/s - 1
12:00
Pjesërisht me re
20°
0.1
77.9%
2 m/s - 2
18:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0.1
80.3%
1 m/s - 1.4
00:00
Reshje të lehta shiu
17°
0.9
87%
1 m/s - 1
30 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
18°
0.7
86.2%
1 m/s - 0.6
12:00
Pjesërisht me re
20°
0.2
78.8%
2 m/s - 2
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
81.5%
1 m/s - 0.6
00:00
Pjesërisht me re
16°
0
98.3%
2 m/s - 1.8
31 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
19°
0
81.6%
1 m/s - 1.1
12:00
Pjesërisht me re
23°
0
66.3%
3 m/s - 3.3
18:00
I kthjellët
20°
0
78%
1 m/s - 1.3
00:00
I kthjellët
17°
0
92.7%
2 m/s - 2
01 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
21°
0
76%
1 m/s - 1.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
27°
0
68.1%
2 m/s - 2.4
18:00
Pjesërisht me re
22°
0
64.8%
1 m/s - 1.3

Shëngjin

Shëngjini është qytezë turistike në qarkun e Lezhës në Shqipërinë veri-perëndimore. Qyteti dallohet për portin e tij dhe për plazhin i gjërë. Shëngjini ndodhet rreth 7 km në perëndim të Lezhës dhe ka një popullsi prej 4,000 banorë.