Moti në Tiranë

12 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
15:00
Me diell
24°
0
51.1%
4 m/s - 4.4
18:00
I kthjellët
19°
0
76.1%
1 m/s - 1.4
21:00
I kthjellët
18°
0
67.8%
2 m/s - 1.7
00:00
I kthjellët
15°
0
63.6%
2 m/s - 2.3

Premierliga Angleze do të përdorë teknologjinë e pozicionit jashtë loje gjysmë të automatizuar

2024-04-12 09:29:57
13 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
18°
0
62.2%
2 m/s - 1.5
12:00
Me diell
25°
0
47.7%
4 m/s - 3.5
18:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
81.4%
2 m/s - 1.9
00:00
I kthjellët
14°
0
82.7%
1 m/s - 1.1
14 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
18°
0
71.5%
1 m/s - 1.4
12:00
Me diell
26°
0
38.2%
4 m/s - 3.5
18:00
I kthjellët
19°
0
71.1%
2 m/s - 1.6
00:00
I kthjellët
16°
0
76%
2 m/s - 1.5
15 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
19°
0
64.9%
1 m/s - 1.1
12:00
Me diell
25°
0
37.8%
3 m/s - 2.8
18:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
66.5%
2 m/s - 1.6
00:00
Pjesërisht me re
16°
0
49.9%
2 m/s - 1.5
16 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0
56.7%
2 m/s - 1.8
12:00
Shi
22°
1.3
51.6%
4 m/s - 3.9
18:00
Pjesërisht me re
17°
0.4
84%
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me shi
17°
0.9
75.2%
4 m/s - 3.9
17 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
15°
0.4
82.1%
4 m/s - 3.5
12:00
Shi i madh
19°
11.3
69.1%
5 m/s - 4.5
18:00
Shi
13°
1.9
84%
1 m/s - 1.3
00:00
Shi
9°
2.1
96.4%
1 m/s - 0.6
18 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
11°
1.2
84.7%
3 m/s - 2.8
12:00
Pothuajse i kthjellët
16°
0
49.4%
3 m/s - 3
18:00
Pjesërisht me re
12°
0
70.5%
2 m/s - 1.6
00:00
Shi
11°
2.3
56.8%
3 m/s - 3.1
19 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
13°
0.1
78.5%
2 m/s - 2.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
17°
0
51.7%
3 m/s - 3.1
18:00
I kthjellët
12°
0
70.5%
2 m/s - 1.5
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
52.7%
1 m/s - 0.8
20 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
14°
0
50.6%
0 m/s - 0.4
12:00
Shi
17°
4.1
44.4%
2 m/s - 1.5
18:00
Shi i madh
13°
20.7
91.1%
0 m/s - 0.2
00:00
Shi i madh
12°
13.5
90.4%
2 m/s - 1.5
21 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi i madh
11°
18.2
94.3%
2 m/s - 2.2
12:00
Shi
12°
2.8
88.6%
2 m/s - 2
18:00
Pjesërisht me re
10°
0.1
92.6%
3 m/s - 2.6

Tiranë

Tirana (në të folmen tiranase: Tirona) është kryeqendra e qarkut dhe rrethit me të njëtin emër dhe kryeqyteti i Republikës së Shqipërisë. Tirana ndodhet në qendër të Shqipërisë, rreth 35 km në lindje të Durrësit dhe rreth 40 km në veri-perëndim të Elbasanit, në një luginë të rrethuar nga Mali i Dajtit në lindje, kodrat e Kërrabës dhe Saukut në jug, kodrat e Vaqarrit dhe Yzberishtit në perëndim dhe ato të Kamzës në veri.