Moti në Vlorë

27 Shkurt E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
72.7%
4 m/s - 4.2
21:00
Pjesërisht me re
11°
0
86.3%
4 m/s - 3.8
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
87.5%
3 m/s - 3.1

Mësojeni çfarë moti do të kemi të mërkurën në Shqipëri

2024-02-27 17:27:07
28 Shkurt E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
9°
0
88.1%
3 m/s - 2.8
12:00
Pjesërisht me re
19°
0
60.3%
5 m/s - 4.5
18:00
Pjesërisht me re
13°
0
82.6%
4 m/s - 3.5
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
87.6%
3 m/s - 2.6
29 Shkurt E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
12°
0.3
73%
5 m/s - 4.8
12:00
Shi
22°
3.5
40.4%
5 m/s - 5.2
18:00
Shi i madh
13°
11.5
93.4%
4 m/s - 3.7
00:00
Shi i madh
12°
7.2
94.3%
8 m/s - 7.6
01 Mars E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0.1
85%
5 m/s - 5.4
12:00
Me diell
17°
0.3
51.6%
4 m/s - 3.5
18:00
Reshje të lehta shiu
12°
0.5
80.1%
1 m/s - 0.6
00:00
Shi
10°
1.1
91.9%
1 m/s - 1.3
02 Mars E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
10°
0.3
90.5%
2 m/s - 1.7
12:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0.1
75.9%
3 m/s - 2.9
18:00
I kthjellët
11°
0
89.5%
1 m/s - 0.9
00:00
Pjesërisht me re
6°
0
91.1%
2 m/s - 1.7
03 Mars E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
6°
0
80.3%
3 m/s - 2.7
12:00
Me diell
16°
0
63.2%
3 m/s - 3.4
18:00
I kthjellët
11°
0
81.5%
2 m/s - 1.9
00:00
Pjesërisht me re
7°
0
92.6%
2 m/s - 2.3
04 Mars E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
7°
0
83.5%
3 m/s - 2.6
12:00
Shi i madh
17°
16.6
48.4%
5 m/s - 4.7
18:00
Shi
11°
3.2
89.4%
4 m/s - 3.5
00:00
Pjesërisht me re
9°
0.3
84.6%
1 m/s - 1.3
05 Mars E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0.1
92.6%
2 m/s - 1.8
12:00
I kthjellët
14°
0.1
50.7%
4 m/s - 3.6
18:00
Shi
11°
7.9
67.1%
3 m/s - 3.4
00:00
Pjesërisht me re
7°
0
87.7%
2 m/s - 2.4
06 Mars E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
7°
4.8
85.8%
2 m/s - 2
12:00
Pjesërisht me shi
11°
0.7
78.7%
3 m/s - 2.9
18:00
Pothuajse i kthjellët
10°
0
85.5%
1 m/s - 0.6
00:00
I kthjellët
5°
0
89.3%
2 m/s - 1.8
07 Mars E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
5°
1.5
84.7%
2 m/s - 2.4
12:00
Pjesërisht me re
14°
0.2
62.7%
3 m/s - 2.5
18:00
I kthjellët
9°
0
85%
2 m/s - 1.8

Vlorë

Vlora është një qytet bregdetar në jugperëndim të Shqipërisë. Vlora është qyteti i dytë më i madh portual pas Durrësit, me një popullsi afërsisht 200.000 (2013). Ndodhet në jugperëndim të Shqipërisë, në Detin Adriatik dhe është qendra e Rrethit të Vlorës dhe të Qarkun së Vlorës. Është qyteti ku është shpallur Deklarata e Pavarësisë shqiptare më 28 nëntor 1912.