Lajmet e fundit

Çfarë moti parashikojnë meteorologët për sot dhe nesër në Maqedoni
11Dhj
Çfarë moti parashikojnë meteorologët për sot dhe nesër në Maqedoni

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, do të jetë mot me shi. Tem...

Kosovë, moti sot me shi, në viset malore me reshje bore
11Dhj
Kosovë, moti sot me shi, në viset malore me reshje bore

Masa e ftohta ajrore nga Atlantiku, priten të vazhdojnë edhe gjatë ditës së sotme, duke...

Mbani çadrat me veti, vazhdojnë reshjet e shiut në Shqipëri
11Dhj
Mbani çadrat me veti, vazhdojnë reshjet e shiut në Shqipëri

Moti i paqëndrueshëm do të vazhdojë edhe këtë javë në Shqipëri, me vranësira dhe reshje...

Tërmet i fuqishëm dridh Greqinë
11Dhj
Tërmet i fuqishëm dridh Greqinë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.4 ka goditur Greqinë natën e sotme rreth orës 23:5...

Fotografi Arian Mavriqi kërkon kujdes dimëror për zogjtë
10Dhj
Fotografi Arian Mavriqi kërkon kujdes dimëror për zogjtë

Shpesh shohim njerëz që ushqejnë qentë ose macet endacakë. Mirëpo, rrallë herë na vjen...

Vizualizimi i modeleve të dritës në një vit
10Dhj
Vizualizimi i modeleve të dritës në një vit

Ditët më të errëta janë mbi banorët e Hemisferës Veriore, ndërsa drita e ditës zvogëloh...

Tërmetet në trevat tona
10Dhj
Tërmetet në trevat tona

Shkruar nga arch. Ylber Vokshi-Ylli Në princip fatkeqësitë n...

Sidney pushtohet nga tymi
10Dhj
Sidney pushtohet nga tymi

Australia është përfshirë nga një valë e nxehtë, duke shkaktuar zjarre të mëdha në këtë...

25 liqenet më të mëdhenj në botë
10Dhj
25 liqenet më të mëdhenj në botë

Në shumë pjesë të botës, nuk është e nevojshme të kërkoni shumë larg për të gjetur një...

Pamje mahnitëse të marra nga hapësira – nga stuhitë deri të shpërthimet vullkanike
10Dhj
Pamje mahnitëse të marra nga hapësira – nga stuhitë deri të shpërthimet vullkanike

Vetëm një pjesë e vogël e njerëzve kanë qenë ndonjëherë në hapësirë, por megjithatë ata...

5 të vdekur e 11 të zhdukur nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re
10Dhj
5 të vdekur e 11 të zhdukur nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re

Vlerësohet se gjithsej 47 njerëz janë bllokuar në Ishullin e Bardhë, të pabanuar, në ko...

Në Foto: Shpërthimi i vullkanit në Ishullin e Bardhë të Zelandës së Re
10Dhj
Në Foto: Shpërthimi i vullkanit në Ishullin e Bardhë të Zelandës së Re

Një vullkan ka shpërthyer në Zelandën e Re, duke e shpërndarë rërën e hirit mijëra metr...