Lajmet e fundit

Moti i ngrohtë përfshinë një pjesë të Evropës dhe Ballkanit
16Dhj
Moti i ngrohtë përfshinë një pjesë të Evropës dhe Ballkanit

Muaji i parë i dimrit 2019/20 në Evropë do të jetë vetëm me temperaturën mbi mesataren...

Parashikimi i meteorologëve për sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi
16Dhj
Parashikimi i meteorologëve për sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi

Moti për ditën e sotme në Ulqin, do të mbajë mëngjesi me reshje të lehta shiu, ndërsa m...

Moti në Maqedoninë e Veriut i kthjellët dhe i ngrohtë
16Dhj
Moti në Maqedoninë e Veriut i kthjellët dhe i ngrohtë

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, do të mbajë mot i kthjellë...

Kosovë, shijojeni edhe këtë javë të dhjetorit, moti do të jetë si në pranverë
16Dhj
Kosovë, shijojeni edhe këtë javë të dhjetorit, moti do të jetë si në pranverë

Parashikimi i motit për këtë fillim jave pritet të kemi mot stabil dhe kryesisht me die...

Pranverë në mes të dimrit, temperatura deri në 18 ºC në Shqipëri
16Dhj
Pranverë në mes të dimrit, temperatura deri në 18 ºC në Shqipëri

Edhe pse kemi hyrë në stinën e dimrit, do t’i shijojmë pak ditë pranvere me mot të kthj...

Jo vetëm Prishtina e ndotur, ajri helm në Rahovec, ndotja arrin shifra rekorde
15Dhj
Jo vetëm Prishtina e ndotur, ajri helm në Rahovec, ndotja arrin shifra rekorde

Pothuajse i gjithë fokusi ishte se Prishtina është një ndër kryeqytet më të ndotura në...

Fotografitë më mahnitëse të natyrës nëpër botë
15Dhj
Fotografitë më mahnitëse të natyrës nëpër botë

Natyra është e mbushur me gjëra të pabesueshme, unike dhe të bukura. Nganjëherë thjesht...

Tërmeti i fuqishëm dridh Filipinet
15Dhj
Tërmeti i fuqishëm dridh Filipinet

Një tërmet i fuqishëm goditi të dielën qytetin Davao të Filipineve, duke marrë jetën e...

Evropa goditet nga stuhi të forta me reshje shiu dhe bore
14Dhj
Evropa goditet nga stuhi të forta me reshje shiu dhe bore

Evropa po përballet me stuhitë dimërore me reshje të dendura bore, duke mbuluar pjesë t...

Helmim nga monoksidi i karbonit: Si të mbroni veten?
14Dhj
Helmim nga monoksidi i karbonit: Si të mbroni veten?

Monoksidi i karbonit (CO) është një gaz që nuk ka erë ose ngjyrë. Por është shumë i rre...

Franca Jugore goditet nga një stuhi e fuqishme
14Dhj
Franca Jugore goditet nga një stuhi e fuqishme

Një person ka humbur jetë në Francën e Jugut dhe të paktën 220,000 shtëpi kanë mbetur p...

Pamje e mrekullueshme e tufave të zogjve [Foto]
14Dhj
Pamje e mrekullueshme e tufave të zogjve [Foto]

Është fotografi Valmir Gashi, i cili çdo herë sjell foto të bukura të shkrepura në vend...