Lajmet e fundit

Mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoninë e Veriut
18Dhj
Mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoninë e Veriut

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, do të jetë mëngjesi i kthj...

Ky është parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Kosovë
18Dhj
Ky është parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Kosovë

Edhe gjatë ditës së sotme do të vazhdojë mot i qetë dhe i butë, me temperatura mbi vler...

Çfarë thonë meteorologët për ditën e sotme dhe nesër në Shqipëri
18Dhj
Çfarë thonë meteorologët për ditën e sotme dhe nesër në Shqipëri

Pas disa ditëve të ngrohta pranverore që shijuam në stinën e dimrit, nga sot do të kemi...

Tharja e rrobave brenda shtëpisë mund të dëmtojë mushkëritë tuaja
17Dhj
Tharja e rrobave brenda shtëpisë mund të dëmtojë mushkëritë tuaja

Me ardhjen e dimrit bëhet me ftohtë dhe shumë njerëz që jetojnë në apartamente në qytet...

Si ndikon moti i ftohtë në shëndetin tuaj?
17Dhj
Si ndikon moti i ftohtë në shëndetin tuaj?

Ndërsa temperaturat bien në dimër, problemet shëndetësore të lidhura me motin fillojnë...

Rripi i sigurimit ju mbron jetën - Vendoseni atë!
17Dhj
Rripi i sigurimit ju mbron jetën - Vendoseni atë!

Instituti i Shëndetit Publik i Shqipërisë (ISHP), përmes një shkrimi këshillues u bën t...

Mijëra vrima misterioze janë gjetur në shtratin e Detit
17Dhj
Mijëra vrima misterioze janë gjetur në shtratin e Detit

Është një mister i vërtetë ajo që po ndodh në Oqeanin Paqësor, pranë brigjeve të Kalifo...

Insituti i Shëndetit Publik apel qytetarëve: Mos luani me mjete piroteknike
17Dhj
Insituti i Shëndetit Publik apel qytetarëve: Mos luani me mjete piroteknike

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) u bën thirrje qytetarëve q...

Kujdes vozitja gjatë mjegullës mund të jetë e rrezikshme
17Dhj
Kujdes vozitja gjatë mjegullës mund të jetë e rrezikshme

Dhjetori është një nga muajt më të pakëndshëm për drejtimin e një makine. Nëse nuk ka n...

Parashikimi i motit: Nëntori i këtij viti, idyti më i ngrohtë në 140 vitet e fundit
17Dhj
Parashikimi i motit: Nëntori i këtij viti, idyti më i ngrohtë në 140 vitet e fundit

Nëntori i këtij viti ishte i dytë më i ngrohtë që kur shkencëtarët filluan të regjistro...

Gurëthyesit një nga shkatërruesit më të mëdhenj të ambientit
16Dhj
Gurëthyesit një nga shkatërruesit më të mëdhenj të ambientit

Është mbajtur tryeza e diskutimit ku është bërë publikimi i të gjeturave të raportit “A...

Kërkohet ndalimi i fishekzjarrëve dhe mjeteve piroteknike gjatë festave
16Dhj
Kërkohet ndalimi i fishekzjarrëve dhe mjeteve piroteknike gjatë festave

Më qëllim të  mbrojtjes së ajrit nga ndotja dhe mbrojtjen e shëndetit të qytetarëv...