Lajmet e fundit

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fillim-jave në Shqipëri
16Sht
Njihuni me parashikimin e motit për këtë fillim-jave në Shqipëri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje....

Zbulim i bujshëm: Ngjala elektrike më e fuqishme në botë gjendet në Amazonë
15Sht
Zbulim i bujshëm: Ngjala elektrike më e fuqishme në botë gjendet në Amazonë

Një hulumtim i ADN-së ka zbuluar dy specie të reja ngjala elektrike në pellgun e Amazon...

Tërmet në kufirin mes Kosovës e Serbisë
14Sht
Tërmet në kufirin mes Kosovës e Serbisë

Një termet me magnitudë 2.7 shkallë ka ndodhur sonte rreth orës 20:27 minuta në kufirin...

Dimri po vjen, kështu që mbajini duart të pastra
14Sht
Dimri po vjen, kështu që mbajini duart të pastra

Kemi hyrë në ditët e fundit të stinës së verës dhe po i afrohemi muajve të dimrit, ruaj...

Përmbytet Spanja
13Sht
Përmbytet Spanja

Spanja është mbërthyer nga moti i lig që nga dita e djeshme, kur vërshimet dhe erërat e...

Dëborë artificiale në Tokyo, për t’i freskuar spektatorët në Lojërat Olimpike 2020
13Sht
Dëborë artificiale në Tokyo, për t’i freskuar spektatorët në Lojërat Olimpike 2020

Derisa temperaturat shënuan 25 °C, në një event më kanoe në kryeqytetin japonez, binte...

Pas qershorit dhe korrikut, gushti muaji i dytë më i nxehtë në 40 vjetët e fundit
13Sht
Pas qershorit dhe korrikut, gushti muaji i dytë më i nxehtë në 40 vjetët e fundit

Pas qershorit dhe korrikut, edhe muaji gusht ishte muaji më i nxehtë në 40 vjetët e fun...

Parashikimi i motit për ditën e sotme dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut
13Sht
Parashikimi i motit për ditën e sotme dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vr...

Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Mal të Zi
13Sht
Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Mal të Zi do të jetë i kthjellët dhe me diell,...

Si pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Kosovë?
13Sht
Si pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Kosovë?

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Kosovë, do të jetë pothuajse i kthjellët, temp...

Keni plane për fundjavë në Shqipëri, njihuni me parashikimin e motit
13Sht
Keni plane për fundjavë në Shqipëri, njihuni me parashikimin e motit

Moti i kthjellët do të dominojë ditën e sotme në Shqipëri. Vranësirat do të jenë të pak...

Kështu do të mbajë moti për ditën e premte dhe fundjavë
12Sht
Kështu do të mbajë moti për ditën e premte dhe fundjavë

Anticikloni i Azoreve që po shtrihet mbi Evropën perëndimore dhe qendrore, ditëve të ar...