Lajmet e fundit

Tërmeti shkund Stambollin, rrëzohet minarja e një xhamie
26Sht
Tërmeti shkund Stambollin, rrëzohet minarja e një xhamie

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 shkallë të riheteri ka goditur sot Stambollin, d...

Raporti: Pjesa me madhe e njerëzimit kërcënohet nga ngrohja globale
26Sht
Raporti: Pjesa me madhe e njerëzimit kërcënohet nga ngrohja globale

Sipas një raporti të publikuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara paralajmëron se nj...

Pesë fakte që mund të mos i dinit për vjeshtën
25Sht
Pesë fakte që mund të mos i dinit për vjeshtën

Vjeshta është sezoni i preferuar i shumë njerëzve, por është më shumë sesa thjesht futb...

Mali më i lartë në botë rrezikon të shembet
25Sht
Mali më i lartë në botë rrezikon të shembet

Autoritetet italiane kanë mbyllur rrugët dhe kanë urdhëruar evakuimin e shtëpizave në a...

Shqipëria nuk gjen qetësi, vazhdojnë dridhjet e tokës
25Sht
Shqipëria nuk gjen qetësi, vazhdojnë dridhjet e tokës

Kanë vazhduar përgjatë mëngjesit të sotëm të tjera lëkundje normale në Shqipëri, kryesi...

Si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Kosovë?
25Sht
Si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Kosovë?

Dita e sotme do të karakterizohet me mot pjesërisht me re. Temperaturat për ditën e sot...

Moti sot me diell dhe vranësira, nesër me reshje shiu në Shqipëri
25Sht
Moti sot me diell dhe vranësira, nesër me reshje shiu në Shqipëri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por q...

Gjithçka që duhet të dini për fillimin e vjeshtës së këtij viti
24Sht
Gjithçka që duhet të dini për fillimin e vjeshtës së këtij viti

Stina e vjeshtës ka hyrë dhe të gjithë njerëzit po bëhen gati duke blerë veshje më të p...

Ministri Lluka nënshkruan marrëveshjen për zhvillimin e centralit me diell
24Sht
Ministri Lluka nënshkruan marrëveshjen për zhvillimin e centralit me diell

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka, ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimi...

Qytetarët mbajnë funeral simbolik për shuarjen e akullnajës në alpet zvicerane
24Sht
Qytetarët mbajnë funeral simbolik për shuarjen e akullnajës në alpet zvicerane

Një akullnajë në alpet zvicerane është zhdukur si pasojë e ngrohjes globale, ku rreth 2...

Nuk ka qetësi në Shqipëri, rikthehen dridhjet e tokës
24Sht
Nuk ka qetësi në Shqipëri, rikthehen dridhjet e tokës

Pas tërmetit të fundjavës që dridhi vendin tonë, moti i keq, me reshje të dendura shiu...

Për 10 minuta Tirana goditet nga 290 rrufe
24Sht
Për 10 minuta Tirana goditet nga 290 rrufe

Tërmeti që shkundi Shqipërinë dy ditë më parë, si duket i ka lënë vendin stuhive dhe re...