Lajmet e fundit

Moti sot dhe dy ditët në vijmë në Shqipëri, nga e enjtja rrebeshe shiu
30Sht
Moti sot dhe dy ditët në vijmë në Shqipëri, nga e enjtja rrebeshe shiu

Dita e hënë në vendin tonë do të nisë me mot të kthjelltë, në mesditë pritet zhvillim t...

Borë në vjeshtë – zbardhën disa pjesë të SHBA-ve
29Sht
Borë në vjeshtë – zbardhën disa pjesë të SHBA-ve

Jo vjeshta por dimri ka trokitur në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Si...

Ndriçimi mahnitës polar mbi qiellin e Finlandës
29Sht
Ndriçimi mahnitës polar mbi qiellin e Finlandës

Finlanda është një vend fantastik për sa i përket shfaqjes së agimeve polare ose siç nj...

NASA filmon vrimën e zezë tek gllabëron një yll
28Sht
NASA filmon vrimën e zezë tek gllabëron një yll

Shkencëtarët e NASA-së kanë kapur një pamje të një vrimë gjigante të zezë që gllabëron...

Për ju që e keni planifikuar ta kaloni fundjavën në Theth – njihuni me motin
27Sht
Për ju që e keni planifikuar ta kaloni fundjavën në Theth – njihuni me motin

Për shumicën e njerëzve ajri i freskët i muajve të vjeshtës nuk ka të krahasuar. Pas nj...

Fundjava në Rugovë dhe Brezovicë, mot i kthjellët me diell
27Sht
Fundjava në Rugovë dhe Brezovicë, mot i kthjellët me diell

Vjeshta është stina më perfekte për të bërë piknik, nuk është shumë ftohtë dhe as shume...

KUJDES ME UJIN!
27Sht
KUJDES ME UJIN!

Intervistë me ekspertin e ujërave Baton Begolli Kosova ka de...

Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Ulqin
27Sht
Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Ulqin

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Ulqin, do të jetë i kthjellët dhe me diell. Te...

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore, me diell dhe vranësira
27Sht
Moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore, me diell dhe vranësira

Moti në për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, do të jetë me diell dhe me vranësira m...

Moti sot dhe fundjavë në Kosovë, i kthjellët dhe me diell
27Sht
Moti sot dhe fundjavë në Kosovë, i kthjellët dhe me diell

Pas motit të ndryshueshëm që mbajti ditëve të shkuara, që solli edhe reshje shiu dhe te...

Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri
27Sht
Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Shqipëri do të jetë kryesisht i kthjellët me d...

Moti për nesër dhe në fundjavë, ja si do të jenë temperaturat
26Sht
Moti për nesër dhe në fundjavë, ja si do të jenë temperaturat

Pas motit të ndryshueshëm që mbajti ditëve të shkuara, që solli edhe reshje shiu dhe te...