Lajmet e fundit

Saturni planeti me më së shumti hëna
08Tet
Saturni planeti me më së shumti hëna

Saturni ka kaluar Jupiterin duke u bërë planetin me më shumë hëna në sistemin diellor,...

Satelitet e NASA-s filmojnë formimin e një ishulli
08Tet
Satelitet e NASA-s filmojnë formimin e një ishulli

Havaji nuk është i vetmi ishull i formuar nga shpërthimet vullkanike nënujore. Në vitin...

Rebelim për klimën, nisin protestat në Berlin dhe Londër
08Tet
Rebelim për klimën, nisin protestat në Berlin dhe Londër

Mbrojtësit e klimës protestuan në 60 qytete në mbarë botën të hënën. Aktivistët e “Exti...

Pesë këshilla për të lehtësuar gripin
08Tet
Pesë këshilla për të lehtësuar gripin

Në këtë periudhë të vitit, shqetësimi më i madh për shëndetin tonë është si të parandal...

Si të mbrohemi nga tërmetet?
08Tet
Si të mbrohemi nga tërmetet?

Tërmetet nuk mund të parashikohen, por duhet të mësojmë si të mbrohemi prej tyre....

Zbulim: Rruga e Qumështit shpërtheu para 3.5 milionë viteve
07Tet
Zbulim: Rruga e Qumështit shpërtheu para 3.5 milionë viteve

Sipas një ekipi astronomësh një energji katalizmike ka përfshirë galaksinë tonë, rrugën...

Tërmeti dridh Italinë
07Tet
Tërmeti dridh Italinë

Një tërmet me magnitudë 4.0, rreth orës 08:11 ka goditur Italinë, duke rikthyer frikën...

Qytetet evropiane me mot me lagështi dhe me shi, në mesin e tyre edhe Tirana
07Tet
Qytetet evropiane me mot me lagështi dhe me shi, në mesin e tyre edhe Tirana

Një qytet evropian mund të tejkalon një qytet tjetër për sasinë e reshjeve të shiut. Në...

Parashikimi i motit për Mal të Zi
07Tet
Parashikimi i motit për Mal të Zi

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Mal të Zi, do të jetë pjesërisht me re. Temper...

Moti në Maqedoninë e Veriut
07Tet
Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë pjesërisht me re. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë nj...

Si do të jetë moti sot dhe ditëve në vijim në Kosovë?
07Tet
Si do të jetë moti sot dhe ditëve në vijim në Kosovë?

Moti në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell...

Mot i vranët sot në Shqipëri, dy ditët e ardhshme i kthjellët
07Tet
Mot i vranët sot në Shqipëri, dy ditët e ardhshme i kthjellët

Moti sot në Shqipëri do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pak...