Lajmet e fundit

Disa fakte interesante rreth motit
06Tet
Disa fakte interesante rreth motit

Moti përbëhet nga tre përbërës kryesor: temperatura, lëvizja e ajrit dhe sasia e ujit n...

Tërmeti godet Mesdheun, trondit Greqinë dhe Turqinë
05Tet
Tërmeti godet Mesdheun, trondit Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës së Rihteri tronditi Turqinë jugperëndimore, sip...

Toka po ngrohet: Shtatori 2019 më i nxehti ndonjëherë
05Tet
Toka po ngrohet: Shtatori 2019 më i nxehti ndonjëherë

Në të gjithë Evropën, temperaturat ishin mbi mesataren në pjesën më të madhe të kontine...

Parandalimi i dëmtimeve dhe aksidenteve në situata përmbytje
05Tet
Parandalimi i dëmtimeve dhe aksidenteve në situata përmbytje

Përmbytjet në Shqipëri janë një problem veçanërisht midis muajit nëntor dhe mars, kur b...

Si do të jetë moti në ditën e zgjedhjeve në Kosovë?
05Tet
Si do të jetë moti në ditën e zgjedhjeve në Kosovë?

Nesër Kosova voton për zgjedhjet e parakohshme dhe të gjithë do të interesohen se si do...

Moti në Theth
04Tet
Moti në Theth

Bukuritë e papërsëritshme të këtij fshati malor në zemër të Alpeve Shqiptare e bëjnë Th...

Moti për Brezovicë dhe Rugovë
04Tet
Moti për Brezovicë dhe Rugovë

Stina e vjeshtës është një stinë shumë e bukur për të bërë disa ditë pushim apo për të...

Mjeti lundrues për pastrimin e plastikës në oqeane, më në fund po funksionon
04Tet
Mjeti lundrues për pastrimin e plastikës në oqeane, më në fund po funksionon

Pas një seri pengesash, një sistem për kapjen e plastikës i projektuar nga shkencëtarët...

Publikohen emrat e stuhive dimërore për 2019-2020
04Tet
Publikohen emrat e stuhive dimërore për 2019-2020

The Weather Channel ka publikuar listën e emrave të stuhive dimërore për 2019-20, duke...

Kështu do të jetë moti sot dhe fundjavë në Mal të Zi
04Tet
Kështu do të jetë moti sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Mal të Zi, do të jetë pjesërisht me re. Temper...

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut
04Tet
Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së sotme në Maqedoninë e Veriut do të mbizotërojë mot me re dhe me reshje s...

Bien temperaturat, moti sot dhe fundjavë në Kosovë
04Tet
Bien temperaturat, moti sot dhe fundjavë në Kosovë

Vorbulla ciklonike nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi Itali, e me të edhe një front...