Lajmet e fundit

Vërshime në Podujevë, bllokohen disa shtëpi në fshatin Dumosh
30Jan
Vërshime në Podujevë, bllokohen disa shtëpi në fshatin Dumosh

Reshjet e mëdha të shiut dhe borës që kanë rënë gjatë gjithë natës kanë shkaktuar vërsh...

Shi dhe era të forta në Korçë, shumë fshatra pa energji elektrike
30Jan
Shi dhe era të forta në Korçë, shumë fshatra pa energji elektrike

Reshjet e shiut, të shoqëruara edhe me erë, kanë shkaktuar shkëputje të energjisë elekt...

Reshjet e dendura gjatë natës/ ARRSH tregon gjendjen e akseve rrugore në Shqipëri
30Jan
Reshjet e dendura gjatë natës/ ARRSH tregon gjendjen e akseve rrugore në Shqipëri

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare...

Zbuloni arsyen pse aroma e shiut dhe tokës së lagur është aq e mirë!
29Jan
Zbuloni arsyen pse aroma e shiut dhe tokës së lagur është aq e mirë!

Gjithçka mban erë. Çdo ditë, ne jemi të rrethuar nga qindra aroma. Disa na pëlqejnë më...

Para 35 viteve ndodhi katastrofa më e madhe në NASA, shpërthimi i anijes ‘Challenger’ u mori jetën 7 astronautëve
29Jan
Para 35 viteve ndodhi katastrofa më e madhe në NASA, shpërthimi i anijes ‘Challenger’ u mori jetën 7 astronautëve

Është përkujtuar një ditë më parë 35-vjetori i misionit fatkeq të NASA-s për të dërguar...

Varianti i ri i COVID-19 mbërrin edhe në Kosovë, konfirmohen rastet e para
29Jan
Varianti i ri i COVID-19 mbërrin edhe në Kosovë, konfirmohen rastet e para

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë shtypi ka njoftuar se IKSHPK k...

Agjencia Evropiane e Barnave miraton vaksinën AstraZeneca për personat mbi 18 vjeç
29Jan
Agjencia Evropiane e Barnave miraton vaksinën AstraZeneca për personat mbi 18 vjeç

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) i dha dritën jeshile sot përdorimin e vaksinës kundë...

Përkeqësohet situata e përmbytjeve në Shkodër, qindra hektarë nën ujë
29Jan
Përkeqësohet situata e përmbytjeve në Shkodër, qindra hektarë nën ujë

Reshjet e shiut janë rikthyer sërish në Shqipëri dhe situata me përmbytjet vazhdon të p...

Alarmojnë shkencëtarët: Peshkaqenët drejt zhdukjes
29Jan
Alarmojnë shkencëtarët: Peshkaqenët drejt zhdukjes

Shkencëtarët thonë se peshkaqenë në oqeanet e hapura po me një shpejtësi "alarmante". N...

Të njohurat dhe të panjohurat e vaksinës së COVID-19
29Jan
Të njohurat dhe të panjohurat e vaksinës së COVID-19

COVID-19 ka goditur rëndë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkaktuar shumë viktima &nbs...

Moti në dy ditët vijim në Mal të Zi, diell, vranët dhe me shi
29Jan
Moti në dy ditët vijim në Mal të Zi, diell, vranët dhe me shi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të lëv...

Vranësira dhe reshje shiu e bore, njihuni me parashikimin e motit në Maqedoni
29Jan
Vranësira dhe reshje shiu e bore, njihuni me parashikimin e motit në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira me periudha me diell në pjesët...