Lajmet e fundit

Çadrat me veti, moti sot me reshje shiu në Kosovë
12Shk
Çadrat me veti, moti sot me reshje shiu në Kosovë

Gjatë ditëve në vijim, në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dh...

Reshje shiu dhe kthjellime, mësoni parashikimin e motit për sot dhe nesër në Shqipëri
12Shk
Reshje shiu dhe kthjellime, mësoni parashikimin e motit për sot dhe nesër në Shqipëri

Moti në vendin tonë do të vijojë të jetë i paqëndrueshëm. Përgjatë ditës së sotme do të...

Ky është avioni elektrik që pritet të “pushtojë” qiejt
11Shk
Ky është avioni elektrik që pritet të “pushtojë” qiejt

I projektuar në mënyrë elegante, me dy krahë gjigantë të vendosur në pjesën e pasme. Kë...

Qytetet pioniere me pyje urbane
11Shk
Qytetet pioniere me pyje urbane

Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë e Kombeve të Bashkuara (FAO), ka publikuar një list...

‘Superheroi’ i fëmijëve që pastron mbeturina
11Shk
‘Superheroi’ i fëmijëve që pastron mbeturina

Me një veshje interesante që po ta shihnin fëmijët do mendoni që me të vërtetë është "s...

Mbi 1 milion euro dëme të shkaktuara nga era në Istogu
11Shk
Mbi 1 milion euro dëme të shkaktuara nga era në Istogu

Erërat e fuqishme që kishin kapluar komunën e Istogut javën e kaluar, la këtë komunë me...

Klosi: Të fusim Shqipërinë në një agjendë evropiane për mbrojtjen e mjedisit
11Shk
Klosi: Të fusim Shqipërinë në një agjendë evropiane për mbrojtjen e mjedisit

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi gjatë një konference shkencore me temë “...

Ulje dramatike e avionit në Angli për shkak të stuhisë ‘Kiara’
11Shk
Ulje dramatike e avionit në Angli për shkak të stuhisë ‘Kiara’

Pasagjerët gjatë aterrimit të një aeroplani kanë kaluar momente të frikshme për shkak t...

Bota në alarm, mbi 1 mijë të vdekur nga koronavirusi në Kinë
11Shk
Bota në alarm, mbi 1 mijë të vdekur nga koronavirusi në Kinë

Rritet frikshëm bilanci i viktimave si pasojë e koronavirusit. Sipas Komisionit Kombëta...

Imazhe mahnitëse me gurët e bregdetit [Foto]
11Shk
Imazhe mahnitëse me gurët e bregdetit [Foto]

Jon Foreman zbuloi artin e tokës ndërsa ishte në kolegj dhe menjëherë ra në dashuri me...

Për herë të parë në ujërat shqiptare vjen kroçiera M/V 'Spirit of Discovery'
11Shk
Për herë të parë në ujërat shqiptare vjen kroçiera M/V 'Spirit of Discovery'

Për herë të parë në Portin e Durrësit do të mbërrijë kroçiera M/V “Spirit of Discovery”...

Kinë, rritet në 909 numri i të vdekurve nga koronavirusi
10Shk
Kinë, rritet në 909 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Epidemia vdekjeprurëse e njohur si koronavurisi i ri që u shfaq në dhjetor në Kinë dhe...