Lajmet e fundit

Shqipëri nuk gjen qetësi nga përmbytjet
26Jan
Shqipëri nuk gjen qetësi nga përmbytjet

Moti i ligë dhe reshjet e dendura të shiut kanë sjellë një sërë problematikash në disa...

Shkodra sërish nën ujë
26Jan
Shkodra sërish nën ujë

Reshjet e orëve të fundit kanë rritur sipërfaqet nën ujë në Shkodër. Sipas bilancit të...

Kartolinë dimërore nga Prishtina [Video]
26Jan
Kartolinë dimërore nga Prishtina [Video]

Peizazhi i Mbrojtur i Gërmisë është një nga vendet e pakta në kryeqytet në të cilin qyt...

Reshjet e shiut dhe borës shkaktojnë vërshime në Podujevë [Foto]
26Jan
Reshjet e shiut dhe borës shkaktojnë vërshime në Podujevë [Foto]

Reshjet e shiut dhe borës gjatë tërë natës, kanë bërë që sot sërish të ketë vërshime në...

Në Kodrën e Diellit regjistrohet shtresa më e lartë e borës
26Jan
Në Kodrën e Diellit regjistrohet shtresa më e lartë e borës

Gjatë natës në pjesët veriperëndimore janë regjistruar reshje të shiut, kurse në viset...

Pas reshjeve të borës, kjo është gjendja e rrugëve sot në Kosovë
26Jan
Pas reshjeve të borës, kjo është gjendja e rrugëve sot në Kosovë

Ministria e Infrastrukturës (MI) njofton të gjithë qytetarët se kompanitë e mirëmbajtje...

Shija tropikale, risia e fundit nga brendi RC!
26Jan
Shija tropikale, risia e fundit nga brendi RC!

Artikull i sponsorizuar A e keni provuar ende pijen me shij...

AMRKS bën thirrje për kujdes në trafik për shkak të borës dhe akullit në rrugët e Kosovës
26Jan
AMRKS bën thirrje për kujdes në trafik për shkak të borës dhe akullit në rrugët e Kosovës

Asociacioni Kosovar i Motorizimit (AMRKS) paralajmëron të gjithë shoferët e automjeteve...

Reshje të dendura bore në Korçë, në Dardhë kalimi bëhet me zinxhir
26Jan
Reshje të dendura bore në Korçë, në Dardhë kalimi bëhet me zinxhir

Edhe këtë të martë nga orët e para deri në mëngjes ka pasur reshje bore në zonat e thel...

Kosova nën fjollat e borës [Foto]
26Jan
Kosova nën fjollat e borës [Foto]

Ashtu edhe siç kemi paralajmëruar që nga mbrëmja e kaluar në tërë territorin e Kosovës...

Motilokal.com fluturon shpejt si raketë
25Jan
Motilokal.com fluturon shpejt si raketë

Motilokal.com ka shënuar një rekord absolut në dy vitet e fundit duke regjistruar mbi 2...

Zbulohet mushkonja që po shkakton sëmundje në Amerikën Veriore
25Jan
Zbulohet mushkonja që po shkakton sëmundje në Amerikën Veriore

Gjatë natës së 18 qershorit të vitit 2019, në bazën detare të SHBA-së në Gjirin Guantan...