Lajmet e fundit

Moti për ditën e mërkurë dhe të enjte në Shqipëri
16Dhj
Moti për ditën e mërkurë dhe të enjte në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri parashikohet të mbajë mot pjesërisht me re, vende-vende në orët e...

BE mund të fillon vaksinimin kundër pandemisë COVID-19 para datës 21 dhjetor
15Dhj
BE mund të fillon vaksinimin kundër pandemisë COVID-19 para datës 21 dhjetor

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka bërë të ditur se ka në plan të mbajë një takim pë...

Ministria e Shëndetësisë: 809 raste të reja dhe 551 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri
15Dhj
Ministria e Shëndetësisë: 809 raste të reja dhe 551 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë...

Shpallen fotot më të bukura nga bota natyrore
15Dhj
Shpallen fotot më të bukura nga bota natyrore

Këto imazhe mahnitëse që do ju paraqesim në fotogalerinë, ishin në mesin e finalistëve...

Bie numri i të infektuarve, rriten rastet e vdekjeve me koronavirus në Kosovë
15Dhj
Bie numri i të infektuarve, rriten rastet e vdekjeve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 or...

Oymayakon vendi më i ftohtë në Tokë, aty ku nxënësit shkojnë në shkollë në minus 50 gradë celsius
15Dhj
Oymayakon vendi më i ftohtë në Tokë, aty ku nxënësit shkojnë në shkollë në minus 50 gradë celsius

Nxënësit rusë shquhen për guximin e tyre, pasi konsiderohen që jetojnë në vendin më të...

E frikshme: 1.56 miliard maska mbrojtëse përfunduan në oqeane
15Dhj
E frikshme: 1.56 miliard maska mbrojtëse përfunduan në oqeane

Vlerësohet se 1.56 miliardë maska mbrojtëse anti-COVID kanë përfunduar këtë vit në oqea...

Ministria e Infrastrukturës: Të gjitha rrugët e Kosovës të kalueshme
15Dhj
Ministria e Infrastrukturës: Të gjitha rrugët e Kosovës të kalueshme

Po vazhdon puna në mirëmbajtjen dimërore të autoudhëve, rrugëve rajonale dhe atyre naci...

Astronomët sapo gjetën 'autostrada' kozmikë për udhëtim të shpejtë përmes sistemit diellor
15Dhj
Astronomët sapo gjetën 'autostrada' kozmikë për udhëtim të shpejtë përmes sistemit diellor

Strukturat e padukshme të gjeneruara nga ndërveprimet gravitacionale në sistemin diello...

Gjirafa e rrallë shpëtohet në mënyrë spektakolare [Foto]
15Dhj
Gjirafa e rrallë shpëtohet në mënyrë spektakolare [Foto]

Një operacion shpëtimi vërtet i veçantë është kryer me sukses në pjesën perëndimore të...

Volkswagen prezanton modelin e veçantë familjar ID.6
15Dhj
Volkswagen prezanton modelin e veçantë familjar ID.6

Kur të mbërrijë në shitje, me siguri pas 36 muajsh, Volkswagen ID 6 do të jetë i pashem...

Fenomeni/ Eklipsi i plotë i diellit dhuron spektakël mbi qiellin e Kilit dhe Argjentinës [Foto]
14Dhj
Fenomeni/ Eklipsi i plotë i diellit dhuron spektakël mbi qiellin e Kilit dhe Argjentinës [Foto]

Një eklips diellor që zgjati afërsisht dy minuta përfshiu Kilin jugor dhe Argjentinën d...