Lajmet e fundit

Rrëqebulli ballkanik, specie e rrezikuar në Kosovë
13Shk
Rrëqebulli ballkanik, specie e rrezikuar në Kosovë

Rrëqebulli (Lynx lynx balcanicus Buresh, 1941) për nga pamja e jashtme është i ngjashëm...

Koronavirusi vret 242 njerëz brenda ditës, duke e çuar numrin e viktimave mbi 1360
13Shk
Koronavirusi vret 242 njerëz brenda ditës, duke e çuar numrin e viktimave mbi 1360

Vetëm ditën e djeshme kanë humbur jetën 242 persona nga koronavirusi në provincën kinez...

Fenomeni i rrallë/ Laguna blu jep spektakël në Auckland teksa uji bëhet fosforeshent
13Shk
Fenomeni i rrallë/ Laguna blu jep spektakël në Auckland teksa uji bëhet fosforeshent

Një fotograf ka kapur plankton bioluminantik duke ndriçur në një plazh me një shkëlqim...

Ky është imazhi i një bufi të vogël, i cili po kërkon strehim nga shiu nën një kërpudhë
13Shk
Ky është imazhi i një bufi të vogël, i cili po kërkon strehim nga shiu nën një kërpudhë

Bëhuni gati për të parë fotografitë më të bukura që ndoshta nuk i keni parë asnjëherë m...

E tmerrshme: Banorët në Kinë mbysin qenin nga frika se përhap koronavirusin [Video]
12Shk
E tmerrshme: Banorët në Kinë mbysin qenin nga frika se përhap koronavirusin [Video]

Bilanci i viktimave të prekur nga virusi vdekjeprurës koronavirusi po rritet për çdo di...

Abdixhiku takoi grupin e qytetarëve për mbrojtjen e Liqenit të Badovcit
12Shk
Abdixhiku takoi grupin e qytetarëve për mbrojtjen e Liqenit të Badovcit

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në takim grupi...

‘Lufta e minjve’ - shpallet fotografia më e bukur e jetës së egër [Foto]
12Shk
‘Lufta e minjve’ - shpallet fotografia më e bukur e jetës së egër [Foto]

Fotografia e dy minjve duke luftuar për një thërrime në një metro të Londrës është shpa...

Zbulohet bima endemike e rrallë në Alpet Shqiptare
12Shk
Zbulohet bima endemike e rrallë në Alpet Shqiptare

Një bimë e rrallë është zbuluar në Alpet Shqiptare dhe ka marrë certifikim ndërkombëtar...

Kapadokia nën dëborë: Një përrallë dimërore
12Shk
Kapadokia nën dëborë: Një përrallë dimërore

Dimri është koha ideale kur ju mund të vizitoni Kapadokian. Do të mahniteni me pamjen p...

Në Foto: Reshjet e rralla të borës gëzojnë irakianët
12Shk
Në Foto: Reshjet e rralla të borës gëzojnë irakianët

Banorët e Bagdadit po shijojnë borën e rënë, për herë të dytë në 100 vjet. Reshjet e fu...

Stuhia e borës godet bregdetin e Turqisë
12Shk
Stuhia e borës godet bregdetin e Turqisë

Turqia është përfshirë nga një mot i ligë prej më shumë se dy ditë. Temperaturat kanë r...

Si do të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?
12Shk
Si do të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje shiu. Temperaturat për ditën e sot...