Lajmet e fundit

Parashikimi i motit për ditët e para të shkurtit në Maqedoni
01Shk
Parashikimi i motit për ditët e para të shkurtit në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të k...

Shkurti fillon me mot relativisht të ngrohtë në Kosovë
01Shk
Shkurti fillon me mot relativisht të ngrohtë në Kosovë

Në Kosovë java e parë e shkurtit parashikohet të nis me mot të butë dhe rritje të tempe...

Java e parë e shkurtit nis me reshje shiu në Shqipëri
01Shk
Java e parë e shkurtit nis me reshje shiu në Shqipëri

Java e parë e shkurtit në Shqipëri do të nis me mot të ndryshueshëm, me vranësira, shi...

Pse mushkonjat këndojnë në veshin tonë dhe si mund t’i shmangim
31Jan
Pse mushkonjat këndojnë në veshin tonë dhe si mund t’i shmangim

Ndërsa vetëm mushkonjat femra ushqehen me gjak njerëzor, si meshkujt ashtu edhe femrat...

Korça me resortin e parë të skive
31Jan
Korça me resortin e parë të skive

Turizmi në Korçë ka njohur një zhvillim të vazhdueshëm vitet e fundit, me hapjen e bujt...

Regjistrohen lëkundje të lehta tërmeti në Maqedoni
31Jan
Regjistrohen lëkundje të lehta tërmeti në Maqedoni

Lëkundje tërmeti janë regjistruar paraditen e sotme në Maqedoninë e Veriut. S...

Shkodra kërkon shpalljen e fatkeqësisë natyrore
31Jan
Shkodra kërkon shpalljen e fatkeqësisë natyrore

Situata me përmbytje në Shkodër vazhdon të jetë e rënduar, atje nën ujë janë 2.785 hekt...

Moti i ligë pengon ankorimin e tragetit të linjës Brindisi- Vlorë
31Jan
Moti i ligë pengon ankorimin e tragetit të linjës Brindisi- Vlorë

Për shkak të kushteve hidrometeorologjike të përkeqësuar, trageti i linjës Brindisi-Vlo...

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në ditët në vazhdim
30Jan
Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në ditët në vazhdim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka paralajmëruar vërshime për ditët në v...

Korçë-Pogradec kthehet në ofertën më të jashtëzakonshme turistike
30Jan
Korçë-Pogradec kthehet në ofertën më të jashtëzakonshme turistike

Në Dardhë, familja Tasho me vizion e punë të palodhur ka krijuar një destinacion specia...

Stuhi bore dhe era deri në 136 kilometra në orë – ky është qyteti rus që po përjeton llahtarë dimëror
30Jan
Stuhi bore dhe era deri në 136 kilometra në orë – ky është qyteti rus që po përjeton llahtarë dimëror

Banorët në Vladivostoku të Rusisë janë duke përjetuar një dimër të jashtëzakonshëm, me...

Lumi ‘Drenica’ del nga shtrati, mbulohen nga uji disa ura e toka bujqësore
30Jan
Lumi ‘Drenica’ del nga shtrati, mbulohen nga uji disa ura e toka bujqësore

Komuna Drenasit ka njoftuar se reshjet e vazhdueshme të shiut gjatë orëve të vona të së...