Lajmet e fundit

Borë në shkretëtirën e Algjerisë për herë të katërt në 42 vjet [Foto]
25Jan
Borë në shkretëtirën e Algjerisë për herë të katërt në 42 vjet [Foto]

Banorët e Ain Sefra-s të Algjerisë u zgjuan me pamjet e bukura të borës që pikturuan me...

Borë dhe ngrica, temperaturat shkojnë deri në -10 gradë Celsius në Britaninë e Madhe
25Jan
Borë dhe ngrica, temperaturat shkojnë deri në -10 gradë Celsius në Britaninë e Madhe

Britania e Madhe është goditur nga moti i ftohtë me reshje të borës. Temperaturat kanë...

Regjistrohen lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra
25Jan
Regjistrohen lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.1 është regjistruar këtë mesditë në vendin tonë. Si...

Pas reshjeve të shiut, kjo është gjendja e ujit në Badovc dhe Batllavë
25Jan
Pas reshjeve të shiut, kjo është gjendja e ujit në Badovc dhe Batllavë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se pas reshjeve të fundit, niv...

Ujësjellësi ‘Prishtina njofton për reduktime të ujit si pasojë e turbullirës në kanalin e Ibër Lepencit
25Jan
Ujësjellësi ‘Prishtina njofton për reduktime të ujit si pasojë e turbullirës në kanalin e Ibër Lepencit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se do të ketë reduktime të ujit të...

Autoriteti Rrugor Shqiptar: Vazhdon qarkullimi normal në të gjitha akset kombëtare
25Jan
Autoriteti Rrugor Shqiptar: Vazhdon qarkullimi normal në të gjitha akset kombëtare

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka informuar mbi gjendje e akseve kombëtare. Në njof...

Rikthehen përmbytjet në Shkodër/ 1330 hektarë tokë nën ujë
25Jan
Rikthehen përmbytjet në Shkodër/ 1330 hektarë tokë nën ujë

Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë natës kanë përkeqësuar situatën e përmbytjeve...

Era e fortë dhe reshjet e dendura të shiut rrëzojnë pemët në Tiranë [Foto]
25Jan
Era e fortë dhe reshjet e dendura të shiut rrëzojnë pemët në Tiranë [Foto]

Moti i ligë ka përfshirë të gjithë vendin, me reshje të mëdha shiu, era të forta dhe bo...

Reshje të dendura bore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 centimetra
25Jan
Reshje të dendura bore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 centimetra

Kanë vijuar reshje e pa ndërprera të borës në Qarkun e Korçës. Nga të dhënat e fundit r...

Sërish përmbytet Vlora, era e fortë shkul pemë
25Jan
Sërish përmbytet Vlora, era e fortë shkul pemë

Reshjet e dendura të shiut në qytetin bregdetar të Vlorës kanë sjellë dëme të mëdha në...

Parashikimi i motit për javën e fundit të janarit në Mal të Zi
25Jan
Parashikimi i motit për javën e fundit të janarit në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot i kthjellët e me diel...

Njihuni me parashikimin e sinoptikëve për sot dhe dy ditët e ardhshme në Maqedoni
25Jan
Njihuni me parashikimin e sinoptikëve për sot dhe dy ditët e ardhshme në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni gjatë paradites do të jetë me reshje shiu, posaçërisht në pjesët p...