Lajmet e fundit

Shtresa e ozonit e Tokës është duke u ‘shëruar’
27Mar
Shtresa e ozonit e Tokës është duke u ‘shëruar’

Një vrimë në shtresën e ozonit mbi Antarktidë është duke u shëruar dhe nga ana tjetër k...

Zgjatet dita, ja kur duhet t’i lëvizni akrepat
27Mar
Zgjatet dita, ja kur duhet t’i lëvizni akrepat

Llogaritja verore e kohës fillon në fund të kësaj jave apo të dielën e fundit të muajit...

Fico: 12 raste të reja në 24 orë, 186 të prekur nga COVID-19 në Shqipëri
27Mar
Fico: 12 raste të reja në 24 orë, 186 të prekur nga COVID-19 në Shqipëri

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, ka informuar mbi situatën e...

IKSHPK qytetarëve të Kosovës: Çka jeni duke bërë? Po rrezikoni vetën dhe familjet e juaja
27Mar
IKSHPK qytetarëve të Kosovës: Çka jeni duke bërë? Po rrezikoni vetën dhe familjet e juaja

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë thirrje të gjithë...

Zbulohet një planet ku bie shi hekuri
27Mar
Zbulohet një planet ku bie shi hekuri

Shkencëtarët kanë zbuluar një ekzoplanetë jashtëzakonisht të vrazhdë ku atmosfera është...

Parashikimi i motit për këtë fundjavë në Mal të Zi
27Mar
Parashikimi i motit për këtë fundjavë në Mal të Zi

Moti për ditën e premte në Mal të Zi, do të mbajë mot me reshje shiu. Temperaturat do t...

Moti në Maqedoni, me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme shiu
27Mar
Moti në Maqedoni, me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme shiu

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperatu...

Moti sot dhe nesër i vranët me reshje shiu, nga dita e diel rritje të temperaturave të ditës
27Mar
Moti sot dhe nesër i vranët me reshje shiu, nga dita e diel rritje të temperaturave të ditës

Moti për këtë fundjavë në Kosovë do të jetë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me res...

Mot i paqëndrueshëm, vranët dhe me shi në Shqipëri
27Mar
Mot i paqëndrueshëm, vranët dhe me shi në Shqipëri

Moti për këtë fundjavë në vendin tonë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosf...

Vazhdon të rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, konfirmohen edhe 7 raste të reja
26Mar
Vazhdon të rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, konfirmohen edhe 7 raste të reja

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), në një komunikatë për media...

Arrin në 79 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
26Mar
Arrin në 79 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), në një komunikatë për media...

Momenti epik, teshtin balena përderisa droni kapte pamje [Foto+Video]
26Mar
Momenti epik, teshtin balena përderisa droni kapte pamje [Foto+Video]

Momente epike të një balenë blu, e cila teshtiu, duke ngritur lartë një masë të madhe u...