Lajmet e fundit

Xiaomi po investon 10 miliard dollarë për t'u bashkuar në garën e veturave elektrike
31Mar
Xiaomi po investon 10 miliard dollarë për t'u bashkuar në garën e veturave elektrike

Një ndër prodhuesit më të mëdhenj të telefonave mobil po futet në treg me prodhimin e v...

Lumi Buna, një nga më të veçantit në Shqipëri
31Mar
Lumi Buna, një nga më të veçantit në Shqipëri

Lumi Buna ndodhet në segmentin fundor jugperëndimor të kufirit shqiptaro-malazez. Ky lu...

Ky është parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut
31Mar
Ky është parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Moti gjatë ditës së sotme në Maqedoninë e Veriut do të jetë kryesisht i kthjellët e me...

Mot me diell dhe vranësira kalimtare do të mbajë në Kosovë
31Mar
Mot me diell dhe vranësira kalimtare do të mbajë në Kosovë

Në Kosovë sot do të mbajë mot i ngrohtë, pjesërisht me re në orët e para të ditës, ndër...

Temperatura tipike të pranverës, parashikimi i motit për sot dhe nesër në Shqipëri
31Mar
Temperatura tipike të pranverës, parashikimi i motit për sot dhe nesër në Shqipëri

Shqipëria vijon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Moti sot pa...

DiCaprio apel Metës, Ramës, Bashës dhe Kryemadhit: Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar
30Mar
DiCaprio apel Metës, Ramës, Bashës dhe Kryemadhit: Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i njohur Leonardo DiCaprio ka sjellë sërish në vëmendjen çështjen e parkut kombë...

Mbetjet plastike vrasin qindra kafshë në Detin e Zi
30Mar
Mbetjet plastike vrasin qindra kafshë në Detin e Zi

Aktivistët rusë të mjedisit po paralajmërojnë kundër rreziqeve të mbetjeve plastike pas...

‘Space X’ dështon në lansimin e raketës, rrëzohet anija kozmike e gjatë 50 metra
30Mar
‘Space X’ dështon në lansimin e raketës, rrëzohet anija kozmike e gjatë 50 metra

Ka dështuar testi më i fundit i anijes kozmike Starship i prodhuar nga kompania amerika...

Sinjalet e universit kthehen në përmbledhje notash muzikore
30Mar
Sinjalet e universit kthehen në përmbledhje notash muzikore

Sinjalet e emetuara nga yjet, galaktikat dhe vrimat e zeza janë kthyer në muzikë, falë...

Turqia mbi mesataren botërore të prodhimit të energjisë elektrike nga era dhe dielli
30Mar
Turqia mbi mesataren botërore të prodhimit të energjisë elektrike nga era dhe dielli

Turqia tejkaloi mesataren botërore të prodhimit të energjisë elektrike nga era dhe diel...

Ndryshimi i klimës mund të kushtojë 30 trilionë dollarë në vit deri në vitin 2075
30Mar
Ndryshimi i klimës mund të kushtojë 30 trilionë dollarë në vit deri në vitin 2075

Një numër në rritje i ekonomistëve të klimës thonë se bota duhet të ndërmarrë "veprim t...

Presidentit Biden intensifikon përpjekjet për energji nga era
30Mar
Presidentit Biden intensifikon përpjekjet për energji nga era

Administrata e Biden po intensifikon përpjekjet për të rritur ndjeshëm energjinë e erës...