Lajmet e fundit

Një superhënë 'rozë’ do të shfaqet në fillim të prillit, duke shënuar ardhjen e pranverës
02Pri
Një superhënë 'rozë’ do të shfaqet në fillim të prillit, duke shënuar ardhjen e pranverës

Më 7 prill, do të shfaqet Hëna e Plotë e prillit, ajo që njihet ndryshe edhe si Hëna ro...

Studim: Toka po pushon nga dridhjet, për shkak të izolimit të njerëzve nga koronavirusi
02Pri
Studim: Toka po pushon nga dridhjet, për shkak të izolimit të njerëzve nga koronavirusi

Shkencëtarët që monitorojnë sipërfaqen e Tokës për dridhje kanë parë një rënie të duksh...

Një foshnje pesë muajshe është prekur me koronavirus në Kamenicë!
02Pri
Një foshnje pesë muajshe është prekur me koronavirus në Kamenicë!

Ka shkuar në 125 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë. Mbrëmjen e djeshme janë...

Manastirliu: Shtyhen pa afat urdhrat për masat për kufizimin e përhapjes së COVID-19
01Pri
Manastirliu: Shtyhen pa afat urdhrat për masat për kufizimin e përhapjes së COVID-19

Ogerta Manastirliu ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka thënë se aplikimet...

Bora mbulon Korçën, probleme në disa rrugë
01Pri
Bora mbulon Korçën, probleme në disa rrugë

Reshje e dendura të borës gjatë gjithë natës dhe ditës së sotme ka bllokuar shumë pjesë...

Abdixhiku: Të gjitha rrugët në Kosovë janë të hapura për qarkullim
01Pri
Abdixhiku: Të gjitha rrugët në Kosovë janë të hapura për qarkullim

Që nga mbrëmë Kosova është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje bore në ditët e par...

Regjistrohen edhe 13 raste të reja me koronavirus, shkon në 125 numri i të infektuarve në Kosovë
01Pri
Regjistrohen edhe 13 raste të reja me koronavirus, shkon në 125 numri i të infektuarve në Kosovë

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), në një komunikatë për media...

Siguria ushqimore dhe COVID-19
01Pri
Siguria ushqimore dhe COVID-19

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në vijueshmëri të masave të masave të marra nga qeveria,...

Prishtina vishet me të bardha në ag të pranverës [Foto]
01Pri
Prishtina vishet me të bardha në ag të pranverës [Foto]

Pas shijimit të pak rrezeve të diellit dhe aromës së luleve që tregonin ardhjen e pranv...

COVID-19/ 16 raste të reja, shkon në 259 numri i të prekurve në Shqipëri
01Pri
COVID-19/ 16 raste të reja, shkon në 259 numri i të prekurve në Shqipëri

Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik të Shqipërisë, në një prononcim për media k...

Injeksionet pa dhimbje dhe frikë te fëmijët: Këshilla të dobishme për jetën e përditshme
01Pri
Injeksionet pa dhimbje dhe frikë te fëmijët: Këshilla të dobishme për jetën e përditshme

Vaksinimet, testet e gjakut ose terapitë e injeksionit: vetëm shikimi i një gjilpërë mu...

Borë në pranverë/ Rikthehet dimri në Shqipëri
01Pri
Borë në pranverë/ Rikthehet dimri në Shqipëri

Edhe pse u duk që dimrit i erdhi fundi nuk është pikërisht kështu. Që nga mbrëmë disa p...