Lajmet e fundit

Monoliti misterioz zhduket nga shkretëtira në Utah dhe një i tillë shfaqet në Rumani [Foto+Video]
03Dhj
Monoliti misterioz zhduket nga shkretëtira në Utah dhe një i tillë shfaqet në Rumani [Foto+Video]

Një monolit i çuditshëm metalik është vërejtur në Rumani vetëm disa ditë pasi një struk...

Ministria e Shëndetësisë: 782 raste të reja dhe 572 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
03Dhj
Ministria e Shëndetësisë: 782 raste të reja dhe 572 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se në 24 orët e fundit në ve...

Direkt nga Tirana me shi, kapur nga fotoreporteri i Motilokal
03Dhj
Direkt nga Tirana me shi, kapur nga fotoreporteri i Motilokal

Pas një kohe me diell dhe temperatura të larat tipike vjeshtore, sot në gjithë territor...

Pezullohet lundrimi në Vlorë, shkak moti i ligë
03Dhj
Pezullohet lundrimi në Vlorë, shkak moti i ligë

Sot i gjithë territori i Shqipërisë është përfshirë nga moti i ligë me reshje shiu dhe...

Rriten rastet e të infektuarve, Kosova regjistron numrin më të lartë të viktimave nga COVID-19
03Dhj
Rriten rastet e të infektuarve, Kosova regjistron numrin më të lartë të viktimave nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

Tërmeti dridh Turqinë juglindore
03Dhj
Tërmeti dridh Turqinë juglindore

Një tërmet me madhësi 5.0 është regjistruar në provincën juglindore të Turqisë, sipas a...

Kjo është vetura elektrike më e shitur në Europë
03Dhj
Kjo është vetura elektrike më e shitur në Europë

Rreth 1,127,624 vetura elektrike të reja janë shitur në Europë muajin e kaluar, që ësht...

Shembet teleskopi që gjurmoi për dekada me radhë zbulimet astronomike
03Dhj
Shembet teleskopi që gjurmoi për dekada me radhë zbulimet astronomike

Një radio-teleskop i madh në Porto Riko është shembur pas dekadash zbulimesh astronomik...

Kamera më e madhe dixhitale në botë shkrep fotografinë e parë
03Dhj
Kamera më e madhe dixhitale në botë shkrep fotografinë e parë

U deshën më shumë se një dekadë dhe rreth 700 milionë dollarë për krijimin e saj, por k...

Organizata Botërore e Meteorologjisë: 2020-ta është në rrugën e duhur për të qenë viti i dytë më i nxehtë ndonjëherë
03Dhj
Organizata Botërore e Meteorologjisë: 2020-ta është në rrugën e duhur për të qenë viti i dytë më i nxehtë ndonjëherë

Organizata Botërore e Meteorologjisë (OBM) njoftoi se viti 2020 pritet të jetë viti i d...

Mesatarja e diellit për muajin dhjetor në qytetet europiane, Prishtina dhe Shkupi në mesin e tyre
03Dhj
Mesatarja e diellit për muajin dhjetor në qytetet europiane, Prishtina dhe Shkupi në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren për orët e diellit gjatë muajit dhjetor në qytet...

Konfirmohen 705 raste të reja dhe 17 humbje jete në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri
02Dhj
Konfirmohen 705 raste të reja dhe 17 humbje jete në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se në 24 orët e fundit në ve...