Lajmet e fundit

Ky është parashikimi i motit për javën e parë të verës në Shqipëri
22Qer
Ky është parashikimi i motit për javën e parë të verës në Shqipëri

Paqëndrueshmëria e motit do të vijoj edhe përgjatë dy ditëve të ardhshme, duke filluar...

Mikrobiologu Raka: COVID-19 nuk është rrenë, mund të prek ty dhe të dashurit tuaj
21Qer
Mikrobiologu Raka: COVID-19 nuk është rrenë, mund të prek ty dhe të dashurit tuaj

Pas rritje së numrit të infektuarve me koronavirus, mikrobiologu i njohur kosovarë Lul...

Konfirmohen edhe 96 raste të reja me koronavirus dhe 29 të shëruar në Kosovë
21Qer
Konfirmohen edhe 96 raste të reja me koronavirus dhe 29 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Temperatura arrin në 38 gradë në një qytet të Arktikut
21Qer
Temperatura arrin në 38 gradë në një qytet të Arktikut

Një qytet në Siberi ka regjistruar temperaturat më të lartë mes një valë nxehtësie që p...

Parashikimi/ Vera nis me mot të freskët dhe me reshje shiu në Kosovë
21Qer
Parashikimi/ Vera nis me mot të freskët dhe me reshje shiu në Kosovë

Vera astronomike ka nisur me mot jo tipik veror, pasi masa të freskëta ajrore do të sht...

Keni planifikuar pushime? Si do të jetë moti javën që vjen në Shqipëri
21Qer
Keni planifikuar pushime? Si do të jetë moti javën që vjen në Shqipëri

Paqëndrueshmëria e motit do të vijoj edhe përgjatë dy ditëve të ardhshme, duke filluar...

Shpërthen vullkani Merapi në Indonezi
21Qer
Shpërthen vullkani Merapi në Indonezi

Vullkani më i paqëndrueshëm i Indonezisë të dielën, ka shpërthyer duke nxjerr hir dhe t...

Kuajt e fundit të egër të Namibisë rrezikojnë të zhduken
21Qer
Kuajt e fundit të egër të Namibisë rrezikojnë të zhduken

Ende është duke u debatuar se si shkretëtira Namibiane u bë shtëpia e një tufë kuajsh t...

Në Foto: Eklipsi diellor shënon solsticën verore
21Qer
Në Foto: Eklipsi diellor shënon solsticën verore

Vëzhguesit e qiellit nga Afrika Perëndimore deri në Gadishullin Arabik, Indi, Kina e Ju...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 71 raste të reja dhe një humbje jete në 24 orët e fundit
21Qer
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 71 raste të reja dhe një humbje jete në 24 orët e fundit

Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik, ka apeluar të qytetarët dhe bizneset të...

IKSHPK: 38 të shëruar dhe 75 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
20Qer
IKSHPK: 38 të shëruar dhe 75 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Nesër eklipsi diellor, mund të shihet pjesshëm nga Shqipëria dhe Kosova
20Qer
Nesër eklipsi diellor, mund të shihet pjesshëm nga Shqipëria dhe Kosova

Nesër vëzhguesit e qiellit në Hemisferën Lindore do të mund të shihet një eklips diello...