Lajmet e fundit

COVID-19/ 16 raste të reja, shkon në 259 numri i të prekurve në Shqipëri
01Pri
COVID-19/ 16 raste të reja, shkon në 259 numri i të prekurve në Shqipëri

Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik të Shqipërisë, në një prononcim për media k...

Injeksionet pa dhimbje dhe frikë te fëmijët: Këshilla të dobishme për jetën e përditshme
01Pri
Injeksionet pa dhimbje dhe frikë te fëmijët: Këshilla të dobishme për jetën e përditshme

Vaksinimet, testet e gjakut ose terapitë e injeksionit: vetëm shikimi i një gjilpërë mu...

Borë në pranverë/ Rikthehet dimri në Shqipëri
01Pri
Borë në pranverë/ Rikthehet dimri në Shqipëri

Edhe pse u duk që dimrit i erdhi fundi nuk është pikërisht kështu. Që nga mbrëmë disa p...

Temperaturat mesatare për muajin prill në qytete evropiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre
01Pri
Temperaturat mesatare për muajin prill në qytete evropiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre

Temperaturat mesatare për muajin prill në qytetet kryesore në të gjithë Evropën janë re...

Moti në Maqedoninë e Veriut, borë dhe ulje temperaturash
01Pri
Moti në Maqedoninë e Veriut, borë dhe ulje temperaturash

Moti sot në mbarë Maqedoninë do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, paradite me re...

Bora zbardh Kosovën, këto janë temperaturat për sot dhe nesër
01Pri
Bora zbardh Kosovën, këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Moti sot në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë dhe me reshje bore. Temperaturat e ajrit gj...

Reshje dhe temperatura të ulëta, ky është parashikimin i motit për sot dhe nesër në Shqipëri
01Pri
Reshje dhe temperatura të ulëta, ky është parashikimin i motit për sot dhe nesër në Shqipëri

Të gjithë menduam se stina e dimrit iku, nuk është kështu. Sot në vendin tonë do të mba...

Mikrobiologu Raka: Javët në vazhdim janë vendimtare për vendin
31Mar
Mikrobiologu Raka: Javët në vazhdim janë vendimtare për vendin

Mikrobiologu Lul Raka sonte ishte i ftuar në emisioni ‘Ndërrimi i Natës’ në Klan Kosova...

15 viktima nga koronavirusi në Shqipëri, 243 raste të konfirmuara dhe 52 pacientë të shëruar
31Mar
15 viktima nga koronavirusi në Shqipëri, 243 raste të konfirmuara dhe 52 pacientë të shëruar

Ministria e Shëndetësisë raporton se pasditen e së martës kanë ndërruar jetë dhe dy per...

Të rinjtë kosovarë krijojnë ventilatorin për frymëmarrje, nesër testohet
31Mar
Të rinjtë kosovarë krijojnë ventilatorin për frymëmarrje, nesër testohet

Kur e gjithë bota është fokusuar për zbulimin e ilaçit kundër koronavirusit, të rinjtë...

Pesë pacientë të shëruar nga COVID-19, katër të tjerë të infektuar, shkon në 112 numri i të prekurve në Kosovë
31Mar
Pesë pacientë të shëruar nga COVID-19, katër të tjerë të infektuar, shkon në 112 numri i të prekurve në Kosovë

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), në një komunikatë për media...

Moti i ftohtë dhe dëbora nuk e eliminojnë koronavirusin
31Mar
Moti i ftohtë dhe dëbora nuk e eliminojnë koronavirusin

Nuk ka arsye të besojmë se klima e ftohtë zhduk koronavirusin e ri, apo edhe sëmundjet...