Lajmet e fundit

Motilokal.com referenca e parë Shqiptare për motin!
12Shk
Motilokal.com referenca e parë Shqiptare për motin!

Rekordet nuk kanë të ndalur, matësi po shpërthen çdo ditë, arritje çdo muaj e vit, kësh...

Suedi, pastruesit profesionistë të çative, në aksion për ta larguar borën
12Shk
Suedi, pastruesit profesionistë të çative, në aksion për ta larguar borën

Me reshje të rregullta dëbore në javët e fundit, zogjtë në çatitë e kryeqytetit të Sued...

Aksident i tmerrshëm zinxhiror në Teksas, përfshihen 130 vetura [Foto]
12Shk
Aksident i tmerrshëm zinxhiror në Teksas, përfshihen 130 vetura [Foto]

Një aksident i tmerrshëm zinxhiror ka ndodhur në autostradën e Fort Worth në Teksas. Në...

Presidenti Meta: Lugina e Vjosës të shpallet Park Kombëtar
12Shk
Presidenti Meta: Lugina e Vjosës të shpallet Park Kombëtar

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zyrtarizimin e propozimit të mbi 20 organizatave m...

Edhe dy ditë deri në përfundimin e kampanjës ‘Pije me dashni’ nga JaffaChampion
12Shk
Edhe dy ditë deri në përfundimin e kampanjës ‘Pije me dashni’ nga JaffaChampion

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë deri në përfundimin e kampanjës ‘Pije me dashni’ nga Jaf...

Fundjava me borë në Mal të Zi
12Shk
Fundjava me borë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë kthjellët e me diell gjatë paradites, ndërsa pasdite...

Mot i ftohët e borë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoni
12Shk
Mot i ftohët e borë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell por i ftohtë, pasdite në pjesët per...

Sot diell dhe ftohtë, të shtunën e të dielën borë e acar në Kosovë
12Shk
Sot diell dhe ftohtë, të shtunën e të dielën borë e acar në Kosovë

Kosova do të jetë nën ndikimin e masave të ftohta ajrore me origjinë nga Siberia, që do...

‘Acari po afron’ – Fundjava me reshje bore në Shqipëri
12Shk
‘Acari po afron’ – Fundjava me reshje bore në Shqipëri

Moti në Shqipëri do të jetë nën ndikimin e masave ajrore me origjinë arktike të cilat d...

Referenca e parë Shqiptare për motin!
11Shk
Referenca e parë Shqiptare për motin!

Rekordet nuk kanë të ndalur, matësi po shpërthen çdo ditë, arritje çdo muaj e vit, kësh...

Meta thirrje qeverisë: Të shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore në Shkodër
11Shk
Meta thirrje qeverisë: Të shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore në Shkodër

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kërkuar nga Qeveria të shpallë gjendjen e fatkeqë...

Publikohen imazhet më të mira nga ‘Sony World Photography 2021’
11Shk
Publikohen imazhet më të mira nga ‘Sony World Photography 2021’

Çmimet “Sony World Photography 2021” po formësohen me të vërtetë shumë bukur. Juria ka...