Lajmet e fundit

Rrufeja vret 107 persona në Indi
26Qer
Rrufeja vret 107 persona në Indi

Të paktën 107 njerëz kanë vdekur nga goditjet e rrufeve në Indinë veriore dhe lindore....

Studim: Mushkonjat nuk e transmetojnë koronavirusin
26Qer
Studim: Mushkonjat nuk e transmetojnë koronavirusin

Sipas një studimi të kryer nga Instituti i Lartë të Shëndetit (ISS), tregohet se as mus...

OBSH: Rritje e rasteve në Europë, situata përkeqësohet në 11 shtete, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën
26Qer
OBSH: Rritje e rasteve në Europë, situata përkeqësohet në 11 shtete, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën

Rritja e rasteve me koronavirus në disa shtete europiane, ka alarmuar Organizatën Botër...

Ministria e Shëndetësisë: Dy viktima dhe 77 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
26Qer
Ministria e Shëndetësisë: Dy viktima dhe 77 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë dy perso...

Valët gravitacionale zbulojnë objektin misterioz 800 milionë vite-dritë larg
26Qer
Valët gravitacionale zbulojnë objektin misterioz 800 milionë vite-dritë larg

Një objekt misterioz rreth 800 milionë vite dritë larg nga toka është pikasur duke përd...

Keni bërë plane për plazh në fundjavë? Hidhini një sy motit në Mal të Zi
26Qer
Keni bërë plane për plazh në fundjavë? Hidhini një sy motit në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell. T...

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe i ngrohtë
26Qer
Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe i ngrohtë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. Tem...

Rikthehet moti veror – këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë
26Qer
Rikthehet moti veror – këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë

Sipas parashikimit të motilokal.com këtë fundjavë pritet të mbajë mot i nxehtë, me kthj...

Rriten temperaturat, bëhuni gati për plazh këtë fundjavë në Shqipëri
26Qer
Rriten temperaturat, bëhuni gati për plazh këtë fundjavë në Shqipëri

Ditët verore po vijnë. Për të gjithë ata që kanë vendosur ta kalojnë fundjavën apo të n...

Forcat Ajrore shpëtojnë gjashtë turistë kosovarë në malin e Jezercës [Video]
25Qer
Forcat Ajrore shpëtojnë gjashtë turistë kosovarë në malin e Jezercës [Video]

Një helikopter i Forcës Ajrore u angazhua në operacionin e kërkim shpëtimit në malin e...

Konfirmohen edhe 69 raste të reja me koronavirus dhe 75 të shëruar në Kosovë
25Qer
Konfirmohen edhe 69 raste të reja me koronavirus dhe 75 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Evropa ‘pushtohet’ nga i nxehti përvëlues
25Qer
Evropa ‘pushtohet’ nga i nxehti përvëlues

Shumë pjesë të Evropës janë përfshirë nga ajri i nxehtë afrikan, duke regjistruar tempe...