Lajmet e fundit

OBSH ngre alarmin për rritjen e rasteve në Europë
25Qer
OBSH ngre alarmin për rritjen e rasteve në Europë

Numri i rasteve me koronavirusin e ri ka shënuar rritje në Europë, theksoi sot Organiza...

Agjencia Evropiane e Barnave aprovon ilaçin për trajtimin e COVID-19
25Qer
Agjencia Evropiane e Barnave aprovon ilaçin për trajtimin e COVID-19

Rregullatori evropian i kujdesit shëndetësor tha të enjten se kishte rekomanduar aprovi...

Tërmeti i fuqishëm me madhësi 5.4 godet provincën lindore turke të Vanit
25Qer
Tërmeti i fuqishëm me madhësi 5.4 godet provincën lindore turke të Vanit

Një tërmet me fuqi prej 5.4 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur sot provincën l...

Ministria e Shëndetësisë: 78 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, Shkodra rekord
25Qer
Ministria e Shëndetësisë: 78 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, Shkodra rekord

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dha detajet për situatën nga covid-19 në...

Dridhje toke në Shqipëri, epiqendra në verilindje të Durrësit
25Qer
Dridhje toke në Shqipëri, epiqendra në verilindje të Durrësit

Një tërmet me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e së enjtes në Sh...

Qershori më i nxehti në 40 vitet e fundit në Britani
25Qer
Qershori më i nxehti në 40 vitet e fundit në Britani

Britania po regjistron temperatura më të larta rekord dhe këto ditë qershori janë konsi...

Arkitektët gjermanë projektojnë jahtin e së ardhmes [Foto]
25Qer
Arkitektët gjermanë projektojnë jahtin e së ardhmes [Foto]

Një ekip inxhinierësh dhe arkitektësh gjermanë kanë publikuar projektin për ndërtimin e...

Zvicra lëshon aplikacionin gjurmues të COVID-19
25Qer
Zvicra lëshon aplikacionin gjurmues të COVID-19

Aplikacioni për gjurmimin e COVID-19 në Zvicër do të dalë para publikut të enjten, tha...

63 të shëruar dhe 95 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
24Qer
63 të shëruar dhe 95 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Shpërthimi i vullkanit Okmok të Alaskës lidhet me periudhën e ftohjes ekstreme në Romën antike
24Qer
Shpërthimi i vullkanit Okmok të Alaskës lidhet me periudhën e ftohjes ekstreme në Romën antike

Një ekip ndërkombëtar i shkencëtarëve dhe historianëve kanë gjetur prova që lidhin një...

Studim: Rrezet e diellit mund ta vrasin koronavirusin brenda 34 minutave
24Qer
Studim: Rrezet e diellit mund ta vrasin koronavirusin brenda 34 minutave

Sipas një studimi të fundit rrezet e diellit mund të vrasin koronavirusin deri në 90 pë...

Në Australi pritet të shënohet dita më e ftoftë e vitit
24Qer
Në Australi pritet të shënohet dita më e ftoftë e vitit

Australia është përfshirë nga moti i ftohtë dimri, ku pritet brenda pak ditësh të regji...