Lajmet e fundit

Disa mite mbi koronavirusin
26Mar
Disa mite mbi koronavirusin

Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo s...

Shërohet pacienti i parë nga koronavirusi në Kosovë, regjistrohen edhe 8 raste të reja
26Mar
Shërohet pacienti i parë nga koronavirusi në Kosovë, regjistrohen edhe 8 raste të reja

Ministri Arben Vitia, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se janë konfirmuar 8 raste t...

Foto mahnitëse të natyrës të një konkursi fotografik
26Mar
Foto mahnitëse të natyrës të një konkursi fotografik

Nature TTL ka shpallur fituesit e konkursit të saj për Fotografin e Vitit 2020, i cili...

Në Klinikën Infektive 32 pacientë të shtrirë me koronavirus, 7 janë në gjendje të rëndë
26Mar
Në Klinikën Infektive 32 pacientë të shtrirë me koronavirus, 7 janë në gjendje të rëndë

Drejtori për informim në Ministrin e Shëndetësisë, Faik Hoti, në postim në Facebook, ka...

Rritet bilanci në Shqipëri, 6 të vdekur dhe 174 të infektuar nga koronavirusi
26Mar
Rritet bilanci në Shqipëri, 6 të vdekur dhe 174 të infektuar nga koronavirusi

Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik ka informuar për situatën më të fundit t...

Manastirliu: Do të ngremë një spital të ri karantinë për rastet jo të rënda brenda 20 ditëve
26Mar
Manastirliu: Do të ngremë një spital të ri karantinë për rastet jo të rënda brenda 20 ditëve

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri, Ogerta Manastirliu gjatë nj...

Në foto: Ja mënyra se si bëhet pazar në kohën e koronavirusit
26Mar
Në foto: Ja mënyra se si bëhet pazar në kohën e koronavirusit

Pothuajse e gjithë bota është izoluar për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Mad...

Këto janë disa nga urat më të mahnitshme të ndërtuara vetëm për kafshë [Foto]
26Mar
Këto janë disa nga urat më të mahnitshme të ndërtuara vetëm për kafshë [Foto]

Është e vështirë të thuhet se sa kafshë vriten për çdo vit nga automjetet në të gjithë...

Kujdes nga mjegulla dhe bora në këto akse rrugore në Maqedoni
26Mar
Kujdes nga mjegulla dhe bora në këto akse rrugore në Maqedoni

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM), ka njoftuar se është zvogëluar shikueshmëria deri...

A do ta vrasë vërtetë moti i ngrohtë koronavirusin? Flasin ekspertët mjekësorë
25Mar
A do ta vrasë vërtetë moti i ngrohtë koronavirusin? Flasin ekspertët mjekësorë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump sugjeroi muajin e kaluar q...

Pranvera nga një perspektivë tjetër [Foto]
25Mar
Pranvera nga një perspektivë tjetër [Foto]

Gjatë rrugës për në stacionin e autobusit, vura re se si njerëzit thjesht janë mbërthye...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus, numri i të infektuarve në Kosovë arrin në 71
25Mar
Edhe 8 raste të reja me koronavirus, numri i të infektuarve në Kosovë arrin në 71

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), në një komunikatë për media...