Lajmet e fundit

A munden pyjet vertikale të përmirësojnë shëndetin tonë?
15Tet
A munden pyjet vertikale të përmirësojnë shëndetin tonë?

Në një raport 'Qytetet Botërore' të Kombeve të Bashkuar në vitin 2016 parashikohej që d...

Kosova ka një biodiversitet të pasur
15Tet
Kosova ka një biodiversitet të pasur

Kosova edhe pse një vend i vogël, shquhet për larmi të peizazheve biologjike dhe radhit...

Moti i ngrohtë vazhdon deri me 22 tetor
15Tet
Moti i ngrohtë vazhdon deri me 22 tetor

Mesi i tetorit do të sjellë mot të qëndrueshëm dhe jashtëzakonisht të ngrohtë në pjesën...

Një çmim i ri i fotografisë për vetëdijesimin e pasojave që ka dora e njeriut në planet [Foto]
14Tet
Një çmim i ri i fotografisë për vetëdijesimin e pasojave që ka dora e njeriut në planet [Foto]

Çmimeve tradicionale vjetore të Fotografisë, tani i është shtuar edhe një çmim ‘Fotogra...

‘Hëna e gjahtarëve’ dhuron pamje spektakolare nga vende të ndryshme të botës
14Tet
‘Hëna e gjahtarëve’ dhuron pamje spektakolare nga vende të ndryshme të botës

Hëna e plotë e tetorit, e quajtur ndryshe si ‘Hëna e plotë e gjuetarit’, ose ‘hëna udhë...

Mësoni si do të jetë moti në Prishtinë në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi
14Tet
Mësoni si do të jetë moti në Prishtinë në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi

Duke filluar sonte nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri” Përfaqësuesja e Kosovës në futboll z...

Ndryshimet klimatike rrezikojnë zhdukjen e bletëve të egra
14Tet
Ndryshimet klimatike rrezikojnë zhdukjen e bletëve të egra

Shumë lloje të bletëve të egra, janë të afta të mbijetojnë vetëm brenda kufijve specifi...

Mbetjet plastike kërcënojnë jetën e shpendëve shtegtarë
14Tet
Mbetjet plastike kërcënojnë jetën e shpendëve shtegtarë

Dita Botërore e Shpendëve Shtegtarë (WMBD) ka filluar të festohet nga viti 2006 dhe ka...

Moti kryesisht me diell këtë javë në Mal të Zi
14Tet
Moti kryesisht me diell këtë javë në Mal të Zi

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Mal të Zi, do të jetë me mot të kthjellët dhe...

Ngritën temperaturat në vjeshtë, ky është moti në Maqedoninë Veriore
14Tet
Ngritën temperaturat në vjeshtë, ky është moti në Maqedoninë Veriore

Moti për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, do të mbajë mot i kthjellët dhe me diell....

Moti sot dhe ditët e ardhshme në Kosovë me diell dhe i ngrohtë
14Tet
Moti sot dhe ditët e ardhshme në Kosovë me diell dhe i ngrohtë

Kosova do të vazhdojë që të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë a...

Vjen ‘vera e dytë’ në vjeshtë – njihuni me motin në Shqipëri
14Tet
Vjen ‘vera e dytë’ në vjeshtë – njihuni me motin në Shqipëri

Moti sot në vendin tonë do të mbajë mot i kthjellët dhe i ngrohtë. Temperaturat për dit...