Lajmet e fundit

Agjencia Evropiane e Hapësirës kap imazhe të reja të sistemit të lumenjve në Mars
13Tet
Agjencia Evropiane e Hapësirës kap imazhe të reja të sistemit të lumenjve në Mars

Ndërsa ju mund të mendoni për sipërfaqen e Marsit si një peizazh tjetër në botë, fotogr...

Tërmeti dridh detin Jon
12Tet
Tërmeti dridh detin Jon

Një tërmet me magintudë prej

Tajfuni Hagibis godet Japoninë me shpejtësi deri në 215 km/h
12Tet
Tajfuni Hagibis godet Japoninë me shpejtësi deri në 215 km/h

Një person ka vdekur dhe më shumë se 30 të tjerë janë lënduar nga tajfuni më i fuqishëm...

Cila është formula magjike e Kopenhagës për ruajtjen e mjedisit?
12Tet
Cila është formula magjike e Kopenhagës për ruajtjen e mjedisit?

Danimarka është një ndër shtetet që më së tepërmi kujdeset për mbrojtjen e ambientit. Ë...

Keni bërë plane për të kaluar fundjavën në Theth? Shikoni parashikimin e motit
11Tet
Keni bërë plane për të kaluar fundjavën në Theth? Shikoni parashikimin e motit

Thethi tashmë është kthyer në një qendër turistike jo vetëm gjatë sezonit turistik vero...

Parashikimi i motit për fundjavë në Rugovë dhe Brezovicë
11Tet
Parashikimi i motit për fundjavë në Rugovë dhe Brezovicë

Bjeshkët e Rugovës janë një nga vendet më të bukura të Kosovës, ku mund të përjetoni pë...

Dy të tretat e zogjve në SHBA po zhduken për shkak të ndryshimeve klimatike
11Tet
Dy të tretat e zogjve në SHBA po zhduken për shkak të ndryshimeve klimatike

Dy të tretat e llojeve të shpendëve në Amerikën Veriore, po zhduken me një normë alarma...

Moti i ngrohtë do të përfshinë një pjesë të madhe të Evropës gjatë ditëve të ardhshme
11Tet
Moti i ngrohtë do të përfshinë një pjesë të madhe të Evropës gjatë ditëve të ardhshme

Një pjesë e Jugut të Evropës do të përfshihet nga moti shumë i ngrohtë, temperaturat do...

Reshjet e mëdha të shiut përmbytin Kurbinin
11Tet
Reshjet e mëdha të shiut përmbytin Kurbinin

Një rrebesh shiu që ka rënë gjatë natës ka përmbytur me dhjetëra hektarë tokë dhe shtëp...

Parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Mal të Zi
11Tet
Parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Mal të Zi, do të jetë me mot të kthjellët. Tem...

Si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore?
11Tet
Si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore?

Moti për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, mëngjesi do të jetë pjesërisht me re, ndë...

Moti në Kosovë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë
11Tet
Moti në Kosovë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë

Një front i ftohtë nga Evropa qendrore do të kaloj mbi rajonin tonë, që do të sjellë vr...