Lajmet e fundit

Gushti nis me mot të nxehtë, ja temperaturat për sot dhe fundjavë në vendin tonë
02Gsh
Gushti nis me mot të nxehtë, ja temperaturat për sot dhe fundjavë në vendin tonë

Moti në vendin tonë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të theksuara...

Aktivistë për mbrojtjen e mjedisit protestuan kundër përdorimit të pesticideve në Evropë
01Gsh
Aktivistë për mbrojtjen e mjedisit protestuan kundër përdorimit të pesticideve në Evropë

Aktivistë mjedisorë u mblodhën para Komisionit Evropian të Mërkurën duke kërkuar fundin...

Temperaturat mesatare për muajin gusht në qytete europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre
01Gsh
Temperaturat mesatare për muajin gusht në qytete europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre

Temperaturat mesatare për muajin gusht në qytetet kryesore në të gjithë Europën janë re...

Korça goditet nga tri tërmete brenda ditës
01Gsh
Korça goditet nga tri tërmete brenda ditës

Pasditen e sotme Korça është goditur nga dy tërmete, çka ka bërë që njerëzit të dalin j...

Mungesa e shiut dhe temperaturat e larta janë duke shkaktuar një situatë dramatike për pyjet në Gjermani
31Kor
Mungesa e shiut dhe temperaturat e larta janë duke shkaktuar një situatë dramatike për pyjet në Gjermani

Mungesa e reshjeve të shiut dhe rritja e temperaturave, të cilat kanë goditur një pjesë...

Njerëzimi ka konsumuar të gjitha burimet natyrore të Tokës për vitin 2019
30Kor
Njerëzimi ka konsumuar të gjitha burimet natyrore të Tokës për vitin 2019

Sipas një raporti të publikuar së fundmi njerëzimi ka shfrytëzuar pothuajse të gjitha b...

Moti sot dhe ditëve në vijmë në Maqedoninë Veriore
29Kor
Moti sot dhe ditëve në vijmë në Maqedoninë Veriore

Moti në gjysmën e parë të ditës në Maqedoninë e Veriut, do të jetë më vranësira të ndry...

Moti përgjatë javës në Kosovë
29Kor
Moti përgjatë javës në Kosovë

Moti në Kosovë do të karakterizohet me diell dhe vranësira të dendura. Gjysma e parë e...

Moti në vendin tonë me diell e shi
29Kor
Moti në vendin tonë me diell e shi

Parashikimi i motit në vendin tonë në pjesën e parë të ditës të së hënës do të jetë me...

‘Çmendet moti’, bregdeti shqiptarë goditet nga stuhi dhe dallgë të mëdha
28Kor
‘Çmendet moti’, bregdeti shqiptarë goditet nga stuhi dhe dallgë të mëdha

Pas një vale të nxehtit janë rikthyer stuhitë me shi në vendin tonë. Erëra të forta dhe...

Pranvera Hyseni, shqiptarja që sfidoi teoritë konspirative duke kaluar nëpër stuhi përgjatë Trekëndëshit të Bermudeve
28Kor
Pranvera Hyseni, shqiptarja që sfidoi teoritë konspirative duke kaluar nëpër stuhi përgjatë Trekëndëshit të Bermudeve

Pranvera Hyseni nga qyteti i Vushtrrisë, është astronome e re, e cila ka themeluar dhe...