Lajmet e fundit

Mendoni se vala e nxehtësisë në Evropë dhe SHBA është e keqe? Provoni të jetoni në Lindjen e Mesme
27Kor
Mendoni se vala e nxehtësisë në Evropë dhe SHBA është e keqe? Provoni të jetoni në Lindjen e Mesme

Ndërsa evropianët dhe amerikanët po vuajnë nga vala e të nxehtit, ekspertët tregojnë pë...

Gjermania regjistron rekord të temperaturave deri në 42.6 °C
26Kor
Gjermania regjistron rekord të temperaturave deri në 42.6 °C

Pjesa më e madhe e Evropës Perëndimore po përballet me rekord të temperaturave të larta...

Maqedonia Veriore goditet nga i nxehti afrikanë, temperatura deri në 36 °C
26Kor
Maqedonia Veriore goditet nga i nxehti afrikanë, temperatura deri në 36 °C

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Temperaturat për ditë...

Moti në Kosovë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë
26Kor
Moti në Kosovë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën...

Moti për ditën e sotme dhe fundjavë në vendin tonë
26Kor
Moti për ditën e sotme dhe fundjavë në vendin tonë

Një pjesë e Europës është goditur nga një valë e nxehtë si pasojë e ngrohjes globale që...

Parisi thyen rekord të nxehtësisë - temperatura deri në 40.6 °C, më e larta në historinë e matjeve
25Kor
Parisi thyen rekord të nxehtësisë - temperatura deri në 40.6 °C, më e larta në historinë e matjeve

Qyteti i dritave ka thyer rekordin e tij me temperaturat më të larta të regjistruara gj...

Belgjika dhe Holanda regjistrojnë rekord të temperaturave deri në 39.9 °C
25Kor
Belgjika dhe Holanda regjistrojnë rekord të temperaturave deri në 39.9 °C

Meteorologët belgë kanë raportuar se janë regjistruar temperaturat më të larta rekorde...

Panamaja bëhet vendi i parë i Amerikës Qendrore që ndalon qeset plastike njëpërdorimshme
24Kor
Panamaja bëhet vendi i parë i Amerikës Qendrore që ndalon qeset plastike njëpërdorimshme

Panamaja është bërë vendi i parë i Amerikës Qendrore që ka ndaluar qeset plastike njëpë...

Vala e të nxehtit në Europë: Britania e Madhe mund të thyejë rekordin e të gjitha kohërave
24Kor
Vala e të nxehtit në Europë: Britania e Madhe mund të thyejë rekordin e të gjitha kohërave

Një tjetër valë e të nxehtit pritet ta godet pjesën e Europës qendrore dhe veriore këtë...

Si të ruajmë shëndetin tonë gjatë stinës së nxehtë të verës?
22Kor
Si të ruajmë shëndetin tonë gjatë stinës së nxehtë të verës?

Periudha e nxehtë e verës dhe sidomos ajo e plazhit sjell problematika për shëndetin e...

Moti në Maqedoninë e Veriut me diell dhe shumë i nxehtë
22Kor
Moti në Maqedoninë e Veriut me diell dhe shumë i nxehtë

Sot moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira t...

Moti për katër ditët e ardhshme në Kosovë
22Kor
Moti për katër ditët e ardhshme në Kosovë

Vala e dytë e të nxehtit afrikan që po depërton mbi kontinentin europian, pritet të pre...