Lajmet e fundit

Sot dhe nesër mot me shi në Shqipëri
11Sht
Sot dhe nesër mot me shi në Shqipëri

Moti sot në vendin tonë priten vranësira mesatare të dendura të pasuara me reshje shiu...

Moti sot dhe nesër në Kosovë
11Sht
Moti sot dhe nesër në Kosovë

Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë do të mbajë me diell dhe pjesërisht me...

Ndryshimet klimatike dëmtojnë jetën detare
10Sht
Ndryshimet klimatike dëmtojnë jetën detare

Ngrohja globale gjithnjë e më shumë po prek speciet e gjalla në planet, por jeta detare...

Pyll në mes të stadiumit - mesazh sensibilizues për mbrojtjen e mjedisit
09Sht
Pyll në mes të stadiumit - mesazh sensibilizues për mbrojtjen e mjedisit

Artisti zviceran Klaus Littmann ka mbjellë 300 pemë në stadiumin Woerthersee me kapacit...

Qytetet me më shumë diell në Evropë, edhe Tirana në mesin e tyre
09Sht
Qytetet me më shumë diell në Evropë, edhe Tirana në mesin e tyre

Ndërkohë që dielli bëhet më i dëshiruar për shkak të mungesës së tij gjatë muajve të di...

Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vijmë në Ulqin
09Sht
Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vijmë në Ulqin

Moti sot në Ulqin do të jetë i kthjellët, temperaturat parashihen të lëvizin nga 21 der...

Parashikimi i motit për javën e dytë të shtatorit në Maqedoninë e Veriut
09Sht
Parashikimi i motit për javën e dytë të shtatorit në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në ditë...

Mësoni çfarë moti na pret këtë javë në Kosovë
09Sht
Mësoni çfarë moti na pret këtë javë në Kosovë

Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Kosovë do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira...

Ndryshojnë temperaturat – Ja si do të jetë moti në Shqipëri
09Sht
Ndryshojnë temperaturat – Ja si do të jetë moti në Shqipëri

Moti për ketë javë në vendin tonë pritet të vijë me ndryshime dhe me rënie të temperatu...

Dorian godet bregdetin Atlantik të Kanadasë, rrëzon vinçin mbi ndërtesë
08Sht
Dorian godet bregdetin Atlantik të Kanadasë, rrëzon vinçin mbi ndërtesë

Pasi shkatërroi ishujt Bahamas dhe bregdetin Juglindor të Shteteve të Bashkuara të Amer...

Aurora boreale, spektakël ngjyrash në qiellin e Antarktidës [Video]
08Sht
Aurora boreale, spektakël ngjyrash në qiellin e Antarktidës [Video]

Aurora boreale (Agimi i Veriut), ndriçoi qiellin mbi stacionin kërkimor kinez të Zhongs...

Qytetet më të nxehta në Evropë, edhe Tirana në mesin e tyre
07Sht
Qytetet më të nxehta në Evropë, edhe Tirana në mesin e tyre

Dhjetë qytetet më të nxehta të Evropës kufizojnë Mesdheun nga Spanja në Greqi. Temperat...