Lajmet e fundit

Keni bërë plane për të kaluar fundjavën në Ulqin? Shikoni parashikimin e motit
06Sht
Keni bërë plane për të kaluar fundjavën në Ulqin? Shikoni parashikimin e motit

Moti sot në Ulqin do të jetë i kthjellët, temperaturat parashihen të lëvizin nga 25 der...

Ky është moti për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut
06Sht
Ky është moti për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite në di...

Mësojeni si do jetë moti sot dhe fundjavë në Kosovë
06Sht
Mësojeni si do jetë moti sot dhe fundjavë në Kosovë

Parashikimi i motit për ditë e sotme dhe fundjavë në Kosovë, do të jetë mot kryesisht i...

Vranësira dhe shi, moti sot dhe fundjavë në Shqipëri
06Sht
Vranësira dhe shi, moti sot dhe fundjavë në Shqipëri

Gadishulli ballkanik do të ndikohet nga masat e ajrit të paqëndrueshme veriperëndimore...

Tërmeti dridh Himarën, ndjehet edhe në Gjirokastër e Vlorë
05Sht
Tërmeti dridh Himarën, ndjehet edhe në Gjirokastër e Vlorë

Një tjetër tërmet ka lëkundur territorin shqiptar, kësaj here në zonën e Himarës. Sipas...

Kjo është arsyeja pse meteorologët i emërtojnë uraganet me emra njerëzish
05Sht
Kjo është arsyeja pse meteorologët i emërtojnë uraganet me emra njerëzish

Emërtimi i stuhive tropikale të Atlantikut ka nisur që në vitin 1953 dhe deri në vitin...

Pamje të Ishujve Bahamas nga goditja e Uraganit Dorian
05Sht
Pamje të Ishujve Bahamas nga goditja e Uraganit Dorian

Fotografitë tregojnë shkallën e përmbytjeve në qytete duke përfshirë qytetin Nassau të...

Mesatarja e diellit për muajin shtator në qytetet europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre
04Sht
Mesatarja e diellit për muajin shtator në qytetet europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren për orët e diellit gjatë muajit shtator në qytet...

Moti sot dhe nesër në vendin tonë
04Sht
Moti sot dhe nesër në vendin tonë

Moti për ditën e sotme në vendin tonë pritet të ketë reshje të dobëta shiu në të gjithë...

Bien temperaturat, ja çfarë moti na pret sot dhe nesër në Kosovë
04Sht
Bien temperaturat, ja çfarë moti na pret sot dhe nesër në Kosovë

Një mot i freskët me vranësira do të na përcjell ditën e sotme në Kosovë. Temperaturat...

Pamje të tmerrshme në Bahamas, njerëz duke notuar për t’i shpëtuar Uraganit Dorian
03Sht
Pamje të tmerrshme në Bahamas, njerëz duke notuar për t’i shpëtuar Uraganit Dorian

Uragani “Dorian”, një nga më të fortët të regjistruar në Atlantik është përplasur me të...

10 fakte interesante për Grenlandën
03Sht
10 fakte interesante për Grenlandën

Grenlanda ndodhet pothuajse nё Polin e Veriut. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Am...