Lajmet e fundit

SHBA, stuhia Dorian shndërrohet në uragan
30Gsh
SHBA, stuhia Dorian shndërrohet në uragan

Uragani Dorian po mblidhte forcën ditën e enjte ndërsa u kthye në drejtim të Floridës,...

Mësoni se çfarë moti do të mbajë sot dhe fundjavë në Mal të Zi
30Gsh
Mësoni se çfarë moti do të mbajë sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi do të jetë i kthjellët dhe me diell, temperaturat parashihen të l...

Vazhdojnë temperaturat e larta në Maqedoninë e Veriut
30Gsh
Vazhdojnë temperaturat e larta në Maqedoninë e Veriut

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me temperatura të...

Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni si do të jetë moti në Kosovë
30Gsh
Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni si do të jetë moti në Kosovë

Moti i nxehtë do të vazhdojë të mbajë sot dhe në ditët vijuese në Kosovë. Kjo si pasojë...

Si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Shqipëri?
30Gsh
Si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Shqipëri?

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masat ajrore të nxehta dhe të thata të cilat po...

Problemi global i mbeturinave: Statistika tronditëse nga e gjithë bota
29Gsh
Problemi global i mbeturinave: Statistika tronditëse nga e gjithë bota

Kriza globale e plehrave po përkeqësohet. Sipas Bankës Botërore, qytetet nga mbarë bota...

Zjarret në Amazonë një katastrofë mjedisore [Foto]
28Gsh
Zjarret në Amazonë një katastrofë mjedisore [Foto]

Derisa zjarret po përhapen në pyllin e Amazonës me një shpejtësi rekord, ku janë djegur...

Motilokal.com tani edhe në Android
27Gsh
Motilokal.com tani edhe në Android

Pas lansimit për App Store stafi i motilokal.com është jashtëzakonisht i lumtur që t’ju...

Stuhi të forta dhe rrebesh shiu në Prizren
27Gsh
Stuhi të forta dhe rrebesh shiu në Prizren

Moti i lig ka përfshirë disa pjesë të Kosovës. Shi dhe stuhi të forta të shoqëruara me...

Mushkëria e botës në flakë - çfarë do të thotë kjo për mjedisin
27Gsh
Mushkëria e botës në flakë - çfarë do të thotë kjo për mjedisin

Gati 9,000 zjarre aktive kanë përfshirë qiellin mbi Amazonë. Fatkeqësisht, shkatërrimi...

Shi dhe erëra të fuqishme godasin rajonin e Dukagjinit
27Gsh
Shi dhe erëra të fuqishme godasin rajonin e Dukagjinit

Pas qytetit të Pejës që mbrëmë është goditur nga stuhi dhe reshje të shiut me breshër,...

Grenlandë, NASA vëzhgon nga qielli shkrirjen e akullnajave
26Gsh
Grenlandë, NASA vëzhgon nga qielli shkrirjen e akullnajave

Një aeroplan i Luftës së Dytë Botërore i përbërë me pajisje shkencore po iu ndihmon shk...