Lajmet e fundit

Nga reshjet e mëdha të shiut përmbyten Elbasani dhe Berati
03Sht
Nga reshjet e mëdha të shiut përmbyten Elbasani dhe Berati

Pas temperaturave të larta dhe të nxehtit afrikan, java e parë e shtatorit në Shqipëri...

Stuhia ‘Dorian’ shkatërron Ishujt Bahamas, frikë në Florida
02Sht
Stuhia ‘Dorian’ shkatërron Ishujt Bahamas, frikë në Florida

Stuhia më e fuqishme ka goditur Ishujt Karaibe të Bahamas, duke shkatërruar ndërtesa dh...

Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin shtator në qytete europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre
02Sht
Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin shtator në qytete europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren mujore për reshjet e shiut gjatë muajit shtator...

Ngordhin peshqit në lumin Dri nga kontaminim i ujit
02Sht
Ngordhin peshqit në lumin Dri nga kontaminim i ujit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK), ka apeluar qytetarët të r...

Moti në Mal të Zi
02Sht
Moti në Mal të Zi

Moti sot në Ulqin do të jetë me reshje shiu, temperaturat parashihen të lëvizin nga 24...

Ky është moti për javën e parë të shtatorit në Maqedoninë Veriore
02Sht
Ky është moti për javën e parë të shtatorit në Maqedoninë Veriore

Ditët e para të shtatorit në Maqedoninë e Veriut do të jenë me diell dhe vranësira të v...

Moti për javën e parë të shtatorit në Kosovë
02Sht
Moti për javën e parë të shtatorit në Kosovë

Java e parë e shtatorit në Kosovë do të jetë me mot të ngrohtë, me diell dhe vranësira,...

Mos i harroni çadrat, java nis me shi
02Sht
Mos i harroni çadrat, java nis me shi

Java e parë e shtatorit në vendin tonë do të nisë më shi dhe stuhi për shkak të masave...

Instituti i Shëndetësisë: Kujdes në ambiente me pellgje uji afër kullotave, mund të sëmureni nga leptospiroza
01Sht
Instituti i Shëndetësisë: Kujdes në ambiente me pellgje uji afër kullotave, mund të sëmureni nga leptospiroza

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) përmes një njoftimi u ka b...

Temperaturat mesatare për muajin shtator në qytete europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre
01Sht
Temperaturat mesatare për muajin shtator në qytete europiane, edhe Prishtina në mesin e tyre

Temperaturat mesatare për muajin shtator në qytetet kryesore në të gjithë Europën janë...

Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës!
01Sht
Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) është Institucioni më i lartë shënde...

Evropa po ngrohet më shpejt sesa pritej për shkak të ndryshimeve klimatike
31Gsh
Evropa po ngrohet më shpejt sesa pritej për shkak të ndryshimeve klimatike

Sipas një studimi ndryshimet klimatike po rritin numrin e ditëve të nxehtit ekstrem dhe...