Lajmet e fundit

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut
04Tet
Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së sotme në Maqedoninë e Veriut do të mbizotërojë mot me re dhe me reshje s...

Bien temperaturat, moti sot dhe fundjavë në Kosovë
04Tet
Bien temperaturat, moti sot dhe fundjavë në Kosovë

Vorbulla ciklonike nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi Itali, e me të edhe një front...

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, moti sot dhe fundjavë në Shqipëri
04Tet
Reshje shiu dhe ulje temperaturash, moti sot dhe fundjavë në Shqipëri

Moti i paqëndrueshëm do të vijojë që në orët e para të ditës së premte. Në Veriperëndim...

Uashingtoni nuk ka vjeshtë, temperatura rekord deri në 36 °C
03Tet
Uashingtoni nuk ka vjeshtë, temperatura rekord deri në 36 °C

Uashingtoni po përballet me një valë të pazakontë të nxehtit në ketë fillim tetori, ash...

Moti nesër me shi, fundjava e freskët
03Tet
Moti nesër me shi, fundjava e freskët

Vorbulla ciklonike nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi Itali, e me të edhe një front...

Lluka në Gjakovë: Sektori energjetik gjenerues i mijëra vendeve të punës në 10 vitet e ardhshme
03Tet
Lluka në Gjakovë: Sektori energjetik gjenerues i mijëra vendeve të punës në 10 vitet e ardhshme

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka marrë pjesë në forumin ndërkombëtarë...

Pamje të filmuara nga shqiponja tregon për reduktimin e akullnajave në Evropë
03Tet
Pamje të filmuara nga shqiponja tregon për reduktimin e akullnajave në Evropë

Pamje mahnitëse janë kapur nga kamera e vendosur në një shqiponjë, që tregon për bukuri...

Paralajmërojnë meteorologët, tetori dhe nëntori i ftohtë, dhjetori më i nxehtë
03Tet
Paralajmërojnë meteorologët, tetori dhe nëntori i ftohtë, dhjetori më i nxehtë

Moti i ftohtë që ka përfshirë të gjithë Evropën veriore pritet të vazhdojë edhe gjatë &...

Turqia goditet nga një termet i fortë, lëkundjet ndihen edhe në Greqi
03Tet
Turqia goditet nga një termet i fortë, lëkundjet ndihen edhe në Greqi

Një tërmet me magnitudë 5.1, rreth orës 07:44 të mëngjes ka goditur detin Mesdhe, në br...

Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin tetor në qytete europiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre
03Tet
Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin tetor në qytete europiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren mujore për reshjet e shiut gjatë muajit tetor në...

Stuhia e borës e shtatorit ua prish ditën e madhe çiftit - por është perfektë për foto epike të martesës
03Tet
Stuhia e borës e shtatorit ua prish ditën e madhe çiftit - por është perfektë për foto epike të martesës

Sean dhe Brittany Tuohy, kishin planifikuar me përpikëri dasmën e tyre për gati një vit...

Cila sezon është më e mira për të parë dritat veriore?
02Tet
Cila sezon është më e mira për të parë dritat veriore?

Nga Alexander Kuznetsov Shumica mendojnë se dimri është sezo...