Lajmet e fundit

Uragani Lorenzo drejt Evropës
02Tet
Uragani Lorenzo drejt Evropës

Uragani Lorenzo ka goditur Ishujt Azores të Portugalisë, duke sjellë stuhi dhe erëra de...

Mesatarja e diellit për muajin tetor në qytetet europiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre
02Tet
Mesatarja e diellit për muajin tetor në qytetet europiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren për orët e diellit gjatë muajit tetor në qytetet...

Shqipëri, moti sot me diell, nga nesër çadrat me vete
02Tet
Shqipëri, moti sot me diell, nga nesër çadrat me vete

Mot në vendin tonë për ditën e sotme do të jetë pothuajse i kthjellët. Temperaturat do...

Moti sot me diell, nga nesër me shi në Kosovë
02Tet
Moti sot me diell, nga nesër me shi në Kosovë

Parashikimi i motit për ditë e sotme pritet të mbajë i ngrohtë dhe kryesisht me diell....

Një tjetër tërmet dridhi sot Tiranën
01Tet
Një tjetër tërmet dridhi sot Tiranën

Ankthi, frika dhe pasojat që la pas tërmeti i para një jave vendin tonë, si duket nuk d...

Rrufeja godet avionin e Hertha Berlinit
01Tet
Rrufeja godet avionin e Hertha Berlinit

Aeroplani i skuadrës së njohur gjermane Hertha Berlin, ka përjetuar një moment të tmerr...

Një ajsberg gjigant prej 315 miliardë ton shkëputet nga Antarktida
01Tet
Një ajsberg gjigant prej 315 miliardë ton shkëputet nga Antarktida

Një ajsberg gjigant me madhësinë sa qyteti i Londrës është shkëputur nga Antarktida Lin...

Temperaturat mesatare për muajin tetor në qytete evropiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre
01Tet
Temperaturat mesatare për muajin tetor në qytete evropiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre

Temperaturat mesatare për tetor në qytetet kryesore në të gjithë Evropën janë renditur...

Spektakël dritash polare në qiellin e Amerikës Veriore dhe Kanadasë [Foto]
30Sht
Spektakël dritash polare në qiellin e Amerikës Veriore dhe Kanadasë [Foto]

Dritat veriore, të njohura si Aurora Boreale, dhuruan spektakël ngjyrash në veri të Sht...

Ndotja e deteve, ekspertët alarmojnë për rritjen e mikroplastikës në Detin Mesdhe
30Sht
Ndotja e deteve, ekspertët alarmojnë për rritjen e mikroplastikës në Detin Mesdhe

Nivelet e mikroplastikës po rriten më shpejt sesa është menduar në të gjithë Detin Mesd...

I ftohti polar pritet të përfshi pjesë të mëdha të Evropës
30Sht
I ftohti polar pritet të përfshi pjesë të mëdha të Evropës

Nga fundi javës Evropa qendrore, lindore dhe juglindore pritet të goditet nga i ftohti...

Si do të jetë moti në Ulqin gjatë ditëve të ardhshme?
30Sht
Si do të jetë moti në Ulqin gjatë ditëve të ardhshme?

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Ulqin, do të jetë i kthjellët dhe me diell. Te...