Lajmet e fundit

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë juglindore
04Gsh
Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë juglindore

Një tërmet me madhësi 5.2 tronditi të martën pjesën juglindore të Turqisë. Au...

Përurohet ura e re në Gjenova
04Gsh
Përurohet ura e re në Gjenova

Ura autostradë e Gjenovës – Morandi – u kthye në simbol të infrastrukturës së konsumuar...

Kina, regjistron investime rekord për eksplorimin e hidrokarbureve
04Gsh
Kina, regjistron investime rekord për eksplorimin e hidrokarbureve

Investimet e Kinës në aktivitetet e kërkimit të naftës dhe gazit arritën një rekord të...

Karolina e Veriut goditet nga uragani Isaias
04Gsh
Karolina e Veriut goditet nga uragani Isaias

Brigjet e Karolinës  së Veriut, janë goditur këtë të martë nga Uragani Isaias, me...

Makina e së ardhmes, shndërrohet në 10 modele sipas dëshirës së përdoruesit
04Gsh
Makina e së ardhmes, shndërrohet në 10 modele sipas dëshirës së përdoruesit

Inxhinierët gjermanë janë duke punuar me një makinë elektrik të së ardhmes që do t’u le...

Avioni më i shpejtë civil, ‘Rolls-Royce’ tregon planet për super-projektin
04Gsh
Avioni më i shpejtë civil, ‘Rolls-Royce’ tregon planet për super-projektin

Gjiganti i aviacionit Rolls-Royce ka publikuar një projekt të rëndësishëm me shpresën p...

IKSHPK alarmon për mundësinë e shfaqjes të një virusi tjetër: Apelon te qytetarët për kujdes nga pickimi i mushkonjave
03Gsh
IKSHPK alarmon për mundësinë e shfaqjes të një virusi tjetër: Apelon te qytetarët për kujdes nga pickimi i mushkonjave

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) u ka bërë thirrje të gjit...

Shqipëria në flakë nga zjarret
03Gsh
Shqipëria në flakë nga zjarret

Prej pesë ditësh zjarret kane shkrumbuar dhjetëra hektarë pyje në Qarkun e Lezhës. Shta...

Delfini i ngordhur del në bregun e plazhit të Durrësit
03Gsh
Delfini i ngordhur del në bregun e plazhit të Durrësit

Një delfin i ngordhur ka dalë në bregun e plazhit të Durrësit. Për nxjerrjen e tij nga...

Sot 250 raste të reja dhe 126 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
03Gsh
Sot 250 raste të reja dhe 126 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Liqeni i Zi, mrekullia natyrore e Radomirës
03Gsh
Liqeni i Zi, mrekullia natyrore e Radomirës

Liqeni i Zi, një mrekulli natyrore e fshehur në fshatin Radomirë të Dibrës, është një d...

Mesatarja e diellit për muajin gusht në qytetet evropiane, edhe Prishtina në mesin e tyre
03Gsh
Mesatarja e diellit për muajin gusht në qytetet evropiane, edhe Prishtina në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren për orët e diellit gjatë muajit gusht në qytetet...