Lajmet e fundit

Dy të tretat e zogjve në SHBA po zhduken për shkak të ndryshimeve klimatike
11Tet
Dy të tretat e zogjve në SHBA po zhduken për shkak të ndryshimeve klimatike

Dy të tretat e llojeve të shpendëve në Amerikën Veriore, po zhduken me një normë alarma...

Moti i ngrohtë do të përfshinë një pjesë të madhe të Evropës gjatë ditëve të ardhshme
11Tet
Moti i ngrohtë do të përfshinë një pjesë të madhe të Evropës gjatë ditëve të ardhshme

Një pjesë e Jugut të Evropës do të përfshihet nga moti shumë i ngrohtë, temperaturat do...

Reshjet e mëdha të shiut përmbytin Kurbinin
11Tet
Reshjet e mëdha të shiut përmbytin Kurbinin

Një rrebesh shiu që ka rënë gjatë natës ka përmbytur me dhjetëra hektarë tokë dhe shtëp...

Parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Mal të Zi
11Tet
Parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Mal të Zi, do të jetë me mot të kthjellët. Tem...

Si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore?
11Tet
Si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore?

Moti për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, mëngjesi do të jetë pjesërisht me re, ndë...

Moti në Kosovë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë
11Tet
Moti në Kosovë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë

Një front i ftohtë nga Evropa qendrore do të kaloj mbi rajonin tonë, që do të sjellë vr...

Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri
11Tet
Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri

Moti sot në vendin tonë do të mbajë mot pothuajse i kthjellët në mëngjes, ndërsa në mes...

Moti për fundjavë në qytetet shqiptare dhe evropiane
10Tet
Moti për fundjavë në qytetet shqiptare dhe evropiane

Një front i ftohtë nga Evropa qendrore do të kaloj mbi rajonin tonë, që do të sjellë vr...

Vala e të nxehtit - temperaturat e larta kanë thyer rreth 400 rekorde historike këtë verë
10Tet
Vala e të nxehtit - temperaturat e larta kanë thyer rreth 400 rekorde historike këtë verë

Rreth 400 rekorde janë regjistruar të temperaturave të larta gjatë gjithë kohës në hemi...

Google ofron një mjet qyteteve të kontrollojnë ndotjen
10Tet
Google ofron një mjet qyteteve të kontrollojnë ndotjen

Google i ka ofruar SHBA-ve një mjet për t’u ndihmuar qyteteve të matin ndotjen dhe nive...

Protestuesit e klimës përpiqen të bllokojnë aeroportin e Londrës
10Tet
Protestuesit e klimës përpiqen të bllokojnë aeroportin e Londrës

Protestuesit për mbrojtjen e ndryshimeve klimatike kanë zbritur në Aeroportin e Londrës...

10 fakte interesante rreth sistemi diellor
10Tet
10 fakte interesante rreth sistemi diellor

Sistemi diellor është sistem i organizuar planetësh, të cilët sillen rreth diellit. Sis...