Lajmet e fundit

Regjistrohen 90 raste të reja me COVID-19, tri humbje jete, 33 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri
03Kor
Regjistrohen 90 raste të reja me COVID-19, tri humbje jete, 33 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën edhe...

Mesatarja e diellit për muajin korrik në qytetet evropiane, edhe Prishtina në mesin e tyre
03Kor
Mesatarja e diellit për muajin korrik në qytetet evropiane, edhe Prishtina në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren për orët e diellit gjatë muajit korrik në qytete...

Plane për pushime, mësoni çfarë surprizash sjellë moti për këtë fundjavë në Mal të Zi
03Kor
Plane për pushime, mësoni çfarë surprizash sjellë moti për këtë fundjavë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat...

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell e reshje shiu nga e diela
03Kor
Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell e reshje shiu nga e diela

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell gjat...

Moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë
03Kor
Moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë

Sipas parashikimit të motilokal.com këtë fundjavë Kosova do të jetë nën ndikimin e fush...

Nxehtë dhe temperatura të larta, ky është parashikimi i moti për këtë fundjavë në Shqipëri
03Kor
Nxehtë dhe temperatura të larta, ky është parashikimi i moti për këtë fundjavë në Shqipëri

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Sot në Sh...

73 raste të reja me koronavirus në Kosovë
02Kor
73 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Pse bota ka nevojë për viruse që të funksionojë?
02Kor
Pse bota ka nevojë për viruse që të funksionojë?

Nëse të gjitha viruset do të zhdukeshin, bota do të ishte shumë e ndryshme - dhe jo dom...

Udhëtim turistik në hapësirë me balonë
02Kor
Udhëtim turistik në hapësirë me balonë

Një kompani amerikane po planifikon të nisë udhëtimet turistike në hapësirë me një balo...

Mbi 350 elefantë ngordhin në mënyrë misterioze në Botswana
02Kor
Mbi 350 elefantë ngordhin në mënyrë misterioze në Botswana

Në Botswana, shtet në Afrikën jugore, dy janë burimet ekonomike, që e kanë shndërruar a...

Ministria e Shëndetësisë: Tri humbje jete dhe 82 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri
02Kor
Ministria e Shëndetësisë: Tri humbje jete dhe 82 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se edhe 3 persona të tjerë të prekur me koron...