Lajmet e fundit

Ministria e Shëndetësisë: 74 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
05Kor
Ministria e Shëndetësisë: 74 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Vazhdon të rëndohet bilanci nga COVID-19 në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka bë...

Alarmante: Sot 178 raste pozitive me koronavirus në Kosovë
04Kor
Alarmante: Sot 178 raste pozitive me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Testimet për Covid 19
04Kor
Testimet për Covid 19

Dy lloje të testeve janë në dispozicion për COVID-19 sot: testet virale dhe ato për ant...

Ish-basketbollisti Fikret Shatri përmbyll me sukses vrapimin historikë: 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë
04Kor
Ish-basketbollisti Fikret Shatri përmbyll me sukses vrapimin historikë: 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë

Ish-basketbollisti i njohur i klubit Prishtina, Fikret Shatri ka arritur të përmbyll me...

Vrimë e madhe e zezë ‘gllabëron’ një diell në ditë
04Kor
Vrimë e madhe e zezë ‘gllabëron’ një diell në ditë

Një studim i publikuar në revistën Monthly Notices të shoqatës mbretërore të astronomëv...

A mund të prekemi dy herë nga virusi SARS-CoV-2?
04Kor
A mund të prekemi dy herë nga virusi SARS-CoV-2?

Në Kosovë është shfaqur një rast i cili është infektuar sërish me koronavirus, këtë e k...

Koronavirusi: 67 raste të reja, dy humbje jete dhe 45 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri
04Kor
Koronavirusi: 67 raste të reja, dy humbje jete dhe 45 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 67 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundi...

IKSHPK: 114 raste të reja me COVID-19 dhe 117 të shëruar në Kosovë
03Kor
IKSHPK: 114 raste të reja me COVID-19 dhe 117 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Zjarret në Amazonë shënuan rekord në muajin qershor
03Kor
Zjarret në Amazonë shënuan rekord në muajin qershor

Zjarret në pyjet e Amazonës në Brazil janë intensifikuar për 20 për qind më shumë në qe...

Komisioni Evropian miraton përdorimin e ilaçit Remdesivir në BE
03Kor
Komisioni Evropian miraton përdorimin e ilaçit Remdesivir në BE

Komisioni Evropian kumtoi sot se e ka miratuar përdorimin e ilaçit remdesivir, në trajt...

Momente mahnitëse kur shqiponja kap peshkun e madh në det [Video]
03Kor
Momente mahnitëse kur shqiponja kap peshkun e madh në det [Video]

Pushuesit janë shokuar kur kanë parë mbi kokat e tyre një fajkua që kishte kapur prenë...

Pamje mahnitëse të Diellit: 10 vite në 61 minuta [Video]
03Kor
Pamje mahnitëse të Diellit: 10 vite në 61 minuta [Video]

Me rastin e ditëlindjes së 10-të të Observatorit Solar Dynamics, NASA ka lëshuar një im...