Lajmet e fundit

Moti i ligë/ Stuhia përmbyt Milanon [Foto]
24Kor
Moti i ligë/ Stuhia përmbyt Milanon [Foto]

Qyteti i modës, Milano është goditur nga një stuhi e fuqishme me reshje shiu dhe breshë...

IKSHPK konfirmon 213 raste të reja dhe 109 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
24Kor
IKSHPK konfirmon 213 raste të reja dhe 109 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Shkencëtarët nisin ekspeditën për të eksploruar në "Vrimën e Kaltër"
24Kor
Shkencëtarët nisin ekspeditën për të eksploruar në "Vrimën e Kaltër"

Një 'vrimë blu' e mistershme në fund të oqeanit do të eksplorohet nga shkencëtarët. Qël...

800 milionë vite më parë, një dush masiv asteroid goditi Tokën dhe Hënën
24Kor
800 milionë vite më parë, një dush masiv asteroid goditi Tokën dhe Hënën

Gjatë rrjedhës së historisë antike të Tokës, planeti ynë është ndezur me një larmi obje...

Moment i pabesueshëm/ Të bësh ‘Selfie’ me ariun [Video]
24Kor
Moment i pabesueshëm/ Të bësh ‘Selfie’ me ariun [Video]

Një grup i guximshëm ekskursionistësh arritën të ruajnë qetësinë e tyre e madje dhe të...

Moti gjatë ditës së sotme dhe fundjavë në Mal të Zi
24Kor
Moti gjatë ditës së sotme dhe fundjavë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell. Temperatura...

Njihuni me parashikimi e motit për sot dhe fundjavë në Maqedoni
24Kor
Njihuni me parashikimi e motit për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell gjat...

Mot i ndryshueshëm, meteorologët tregojnë se si pritet të jetë sot dhe fundjavë në Kosovë
24Kor
Mot i ndryshueshëm, meteorologët tregojnë se si pritet të jetë sot dhe fundjavë në Kosovë

Sipas parashikimit të Motilokal.com këtë fundjavë në Kosovë do të vijojë të mbajë mot i...

Vazhdon moti i nxehtë me temperatura të larta në Shqipëri
24Kor
Vazhdon moti i nxehtë me temperatura të larta në Shqipëri

Në vendin tonë vazhdon ndikimi i masave të nxehta të ajrit me origjinë nga Afrika, ku e...

20 mijë euro gjobë për dëmtim të argjinaturës së lumit Silnica
23Kor
20 mijë euro gjobë për dëmtim të argjinaturës së lumit Silnica

Inspekcioni i Komunës së Vushtrrisë ka gjobitur me 20 mijë euro një qytetar për dëmtim...

Prishtina goditet nga shiu dhe erërat e forta [Foto]
23Kor
Prishtina goditet nga shiu dhe erërat e forta [Foto]

Prishtina pasditen e sotme është goditur nga një stuhi e fortë me erëra dhe reshje shiu...

Gjenden 37 vullkane aktive në Venus
23Kor
Gjenden 37 vullkane aktive në Venus

Shkencëtarët kanë identifikuar 37 struktura vullkanike mbi Venusin që duket se kanë qen...