Lajmet e fundit

Instituti i Shëndetësisë: 168 raste të reja dhe 157 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
21Kor
Instituti i Shëndetësisë: 168 raste të reja dhe 157 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Rritet çmimi i naftës pasi BE bie dakord për buxhetin e ndihmës nga pandemia COVID-19
21Kor
Rritet çmimi i naftës pasi BE bie dakord për buxhetin e ndihmës nga pandemia COVID-19

Pas katër ditësh bisedimesh intensive, sot herët liderët e BE-së ranë dakord për një bu...

CNN: Shqipëria dhe Kosova mirëpresin turistët amerikanë
21Kor
CNN: Shqipëria dhe Kosova mirëpresin turistët amerikanë

Dikur një nga dokumentet më të fuqishme të udhëtimit në botë, fuqia e pasaportës amerik...

NASA publikon pamjen unike të yjeve, qyteteve dhe një komete [Foto]
21Kor
NASA publikon pamjen unike të yjeve, qyteteve dhe një komete [Foto]

Nga pozicioni i tyre në hapsirë, Stacioni ndërkombëtar i hapsirës, astronautët kanë nda...

Shkencëtarët e Zelandës së Re shpikin sistemin i ri për parashikimin e vullkaneve
21Kor
Shkencëtarët e Zelandës së Re shpikin sistemin i ri për parashikimin e vullkaneve

Shkencëtarët në Zelandën e Re kanë shpikur një sistem të ri alarmi për të paralajmëruar...

Tajvani regjistron temperaturën e dytë më të lartë në 123 vjet
21Kor
Tajvani regjistron temperaturën e dytë më të lartë në 123 vjet

Kryeqyteti i Tajvanit Taipei regjistroi temperaturën e dytë më të lartë në 123 vitet e...

Fenomen i rrallë në Turqi, shfaqet flamingo e zezë
21Kor
Fenomen i rrallë në Turqi, shfaqet flamingo e zezë

Flamingo e zezë një fenomen i rrallë është shfaqur në Parkun Kombëtar “Sultan Sazlığı”...

Inteligjenca artificiale parashikon fatin e sistemeve planetare
21Kor
Inteligjenca artificiale parashikon fatin e sistemeve planetare

Inteligjenca artificiale arrin të parashikojë fatin e sistemeve planetare dhe të thotë...

Shënohen 81 raste të reja, n humbje jete dhe 41 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri
20Kor
Shënohen 81 raste të reja, n humbje jete dhe 41 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit 1 person ka humbur betejë...

Koronavirusi: Vaksina e krijuar nga Oksfordi rezulton e suksesshme
20Kor
Koronavirusi: Vaksina e krijuar nga Oksfordi rezulton e suksesshme

Vaksina kundër koronavirusit e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit është efektive dh...

Konfirmohen 142 raste të reja dhe 101 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
20Kor
Konfirmohen 142 raste të reja dhe 101 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Emiratet e Bashkuara Arabe nisin me sukses misionin e parë historik drejt Marsit
20Kor
Emiratet e Bashkuara Arabe nisin me sukses misionin e parë historik drejt Marsit

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë bërë histori, pasi kanë nisur për në hapësirë misionin...