Lajmet e fundit

Ministria e Shëndetësisë: 126 raste të reja, katër humbje jete dhe 45 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri
26Kor
Ministria e Shëndetësisë: 126 raste të reja, katër humbje jete dhe 45 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se 4 persona kanë ndërruar jetë nga koronavir...

220 raste të reja me koronavirus dhe 121 të shëruar në Kosovë
26Kor
220 raste të reja me koronavirus dhe 121 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Temperatura deri në -37 gradë Celsius dhe stuhi bore në Patagonia të Argjentinës
26Kor
Temperatura deri në -37 gradë Celsius dhe stuhi bore në Patagonia të Argjentinës

Reshjet e vazhdueshme të borës kanë mbuluar krahinat e Patagonisë të Argjentinase së ba...

Stuhia e fuqishme godet Kroacinë, përmbytën rrugë dhe ndërtesa
25Kor
Stuhia e fuqishme godet Kroacinë, përmbytën rrugë dhe ndërtesa

Një stuhi e fuqishme ka goditur kryeqytetin kroat të Zagrebit të premten në mbrëmje, du...

Noti, sporti ideal për shëndetin tuaj
25Kor
Noti, sporti ideal për shëndetin tuaj

Noti është një nga sportet më të dobishme. Konsiderohet i tillë sepse është i vetmi spo...

Konfirmohen 67 raste të reja dhe gjashtë humbje jete në Shqipëri
25Kor
Konfirmohen 67 raste të reja dhe gjashtë humbje jete në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë reg...

139 të shëruar dhe 237 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
25Kor
139 të shëruar dhe 237 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Zjarret ‘pushtojnë’ Greqinë [Foto]
25Kor
Zjarret ‘pushtojnë’ Greqinë [Foto]

Greqia është përfshirë nga zjarre të mëdha, që kanë dalë jashtë kontrollit, duke detyru...

Teksasi jugor përgatitet për stuhinë tropikale ‘Hanna’
25Kor
Teksasi jugor përgatitet për stuhinë tropikale ‘Hanna’

Autoritetet e Teksasit Jugor paralajmëruan banorët që të jenë të ndërgjegjshëm për pand...

Fotografi mahnitëse të kometës 'Neowise' në pikën më të afërt të Tokës
25Kor
Fotografi mahnitëse të kometës 'Neowise' në pikën më të afërt të Tokës

Kometa “Neowise” ka bërë kalimin më të afërt me Tokën, duke i dhënë qiellit një shkëlqi...

Shkencëtarët lëshojnë alarmin: Deri në vitin 2040 do të trefishohet ndotja plastike në oqeane
24Kor
Shkencëtarët lëshojnë alarmin: Deri në vitin 2040 do të trefishohet ndotja plastike në oqeane

Një grup ekspertësh kanë paralajmëruar se deri në vitin 2040, 1.3 miliardë ton plastikë...

Ministria e Shëndetësisë: 104 raste të reja dhe pesë humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri
24Kor
Ministria e Shëndetësisë: 104 raste të reja dhe pesë humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se edhe pesë persona të tjerë kanë ndërruar j...