Lajmet e fundit

Temperaturat mesatare në muajin gusht në qytete europiane, në mesin e tyre Tirana dhe Prishtina
01Gsh
Temperaturat mesatare në muajin gusht në qytete europiane, në mesin e tyre Tirana dhe Prishtina

Temperaturat mesatare për muajin gusht në qytetet kryesore në të gjithë Europën janë re...

Bie breshër i madh në Drenas
31Kor
Bie breshër i madh në Drenas

Pas temperaturave të larta që mbretëruan gjatë ditës së sotme por edhe ditëve më parë,...

Shi, breshër dhe erëra të forta në Ferizaj, rrëzohen edhe pemët e qytetit
31Kor
Shi, breshër dhe erëra të forta në Ferizaj, rrëzohen edhe pemët e qytetit

Në Kosovë sot mbizotëroi mot i nxehtë dhe me temperatura të larta, ndërsa pasdite pati...

Edhe 79 raste të reja, tri humbje jete dhe 69 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
31Kor
Edhe 79 raste të reja, tri humbje jete dhe 69 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edh...

I nxehti përvëlon Lindjen e Mesme, temperatura deri në 53 °C
31Kor
I nxehti përvëlon Lindjen e Mesme, temperatura deri në 53 °C

Lindja e Mesme është duke u përballur me një valë të nxehti prej disa ditësh. Në disa v...

Konfirmohen 226 raste të reja me koronavirus dhe 115 të shëruar në Kosovë
31Kor
Konfirmohen 226 raste të reja me koronavirus dhe 115 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Zbulohet origjina e gurëve gjigantë të Stonehenge
31Kor
Zbulohet origjina e gurëve gjigantë të Stonehenge

Me ndihmën e një kampioni që ishte mbajtur në Shtetet e Bashkuara, shkencëtarët kanë zg...

Kujdes nga i nxehti, sot dhe fundjavë priten temperatura të larta në Kosovë
31Kor
Kujdes nga i nxehti, sot dhe fundjavë priten temperatura të larta në Kosovë

Edhe sot dhe fundjavë do të vazhdojë i nxehti afrikan të rrisë temperaturat në Kosovë.

Moti i nxehtë vijon sot dhe dy ditët e ardhshme në Shqipëri
31Kor
Moti i nxehtë vijon sot dhe dy ditët e ardhshme në Shqipëri

Në vendin tonë vazhdon ndikimi i masave të nxehta të ajrit me origjinë nga Afrika, ku e...

Ministria e Shëndetësisë: 92 raste të reja, 4 humbje jete dhe 53 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
30Kor
Ministria e Shëndetësisë: 92 raste të reja, 4 humbje jete dhe 53 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edh...

Sonda e NASA-s niset me sukses drejt Marsit, ka për qëllim hulumtimin e jetës antike
30Kor
Sonda e NASA-s niset me sukses drejt Marsit, ka për qëllim hulumtimin e jetës antike

Agjencia hapësinore amerikane NASA, ka lansuar me sukses sondën “Perservence” e cila do...

Alarmante, 258 raste të reja me koronavirus dhe 196 të shëruar në Kosovë
30Kor
Alarmante, 258 raste të reja me koronavirus dhe 196 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...