Lajmet e fundit

Studim: 14 për qind e sulmeve në zemër shkaktohen nga ndotja e ajrit
27Qer
Studim: 14 për qind e sulmeve në zemër shkaktohen nga ndotja e ajrit

Rreth 14 për qind e problemeve kardiovaskulare shkaktohen nga smogu. Në rastin specifik...

Ministria e Shëndetësisë: 61 raste të reja dhe dy humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri
27Qer
Ministria e Shëndetësisë: 61 raste të reja dhe dy humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në një deklaratë për mediat, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se brenda 24 orëve të...

61 të shëruar dhe 62 raste të reja me koronavirus në Kosovë
26Qer
61 të shëruar dhe 62 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Djegia nga dielli
26Qer
Djegia nga dielli

Ju shtriheni në diell duke shpresuar të merrni një ten ngjyrë ari të shkrirë, ndërkohë...

Rrufeja vret 107 persona në Indi
26Qer
Rrufeja vret 107 persona në Indi

Të paktën 107 njerëz kanë vdekur nga goditjet e rrufeve në Indinë veriore dhe lindore....

Studim: Mushkonjat nuk e transmetojnë koronavirusin
26Qer
Studim: Mushkonjat nuk e transmetojnë koronavirusin

Sipas një studimi të kryer nga Instituti i Lartë të Shëndetit (ISS), tregohet se as mus...

OBSH: Rritje e rasteve në Europë, situata përkeqësohet në 11 shtete, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën
26Qer
OBSH: Rritje e rasteve në Europë, situata përkeqësohet në 11 shtete, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën

Rritja e rasteve me koronavirus në disa shtete europiane, ka alarmuar Organizatën Botër...

Ministria e Shëndetësisë: Dy viktima dhe 77 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
26Qer
Ministria e Shëndetësisë: Dy viktima dhe 77 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë dy perso...

Valët gravitacionale zbulojnë objektin misterioz 800 milionë vite-dritë larg
26Qer
Valët gravitacionale zbulojnë objektin misterioz 800 milionë vite-dritë larg

Një objekt misterioz rreth 800 milionë vite dritë larg nga toka është pikasur duke përd...

Keni bërë plane për plazh në fundjavë? Hidhini një sy motit në Mal të Zi
26Qer
Keni bërë plane për plazh në fundjavë? Hidhini një sy motit në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell. T...

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe i ngrohtë
26Qer
Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe i ngrohtë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. Tem...

Rikthehet moti veror – këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë
26Qer
Rikthehet moti veror – këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë

Sipas parashikimit të motilokal.com këtë fundjavë pritet të mbajë mot i nxehtë, me kthj...