Lajmet e fundit

Ministria e Shëndetësisë: 53 raste të reja, një humbje jete në 24 orët e fundit
20Qer
Ministria e Shëndetësisë: 53 raste të reja, një humbje jete në 24 orët e fundit

Dr. Flutra Beqo nga Ministria e Shëndetësisë, tha se që në fillim të këtij komunikimi M...

20 Qershori, dita e parë e verës
20Qer
20 Qershori, dita e parë e verës

Sot, më 20 qershor në orën 23:44 minuta Europa do të mirëpresë sezonin më të nxehtë të...

82 raste të reja me koronavirus dhe shtatë të shëruar në Kosovë
19Qer
82 raste të reja me koronavirus dhe shtatë të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Studim: Nxehtësia mund të vrasë më shumë njerëz në SHBA sesa është raportuar më parë
19Qer
Studim: Nxehtësia mund të vrasë më shumë njerëz në SHBA sesa është raportuar më parë

Nga temperaturat e larta në SHBA për çdo vit regjistrohen mijëra vdekje. Këtë verë, COV...

Kali i qyqes viziton sofrën e Kurveleshit - stacionin e dytë me ushqim plotësues
19Qer
Kali i qyqes viziton sofrën e Kurveleshit - stacionin e dytë me ushqim plotësues

Kali i qyqes, një shpend madhështor dhe shumë i rrallë, është fotografuar në Nivicë të...

Shkencëtarët japin alarmin: Po nxehet Siberia!
19Qer
Shkencëtarët japin alarmin: Po nxehet Siberia!

Periudha e zgjatur e nxehtë e Siberisë ka vënë në alarm shkencëtarët, që thonë se këto...

Shënohen edhe 50 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
19Qer
Shënohen edhe 50 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik, ka njoftuar se për 24 orët e fundit...

Japonia prezanton një aplikacion për gjurmimin e COVID-19
19Qer
Japonia prezanton një aplikacion për gjurmimin e COVID-19

Japonia i është shtuar listës së vendeve që kanë prezantuar një aplikacion në telefon p...

Plane për fundjavë në Ulqin? Mësoni më parë ç’rezervon moti
19Qer
Plane për fundjavë në Ulqin? Mësoni më parë ç’rezervon moti

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell. T...

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe pjesërisht me re
19Qer
Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe pjesërisht me re

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. Tem...

Parashikimi i meteorologëve për sot dhe fundjavë në Kosovë
19Qer
Parashikimi i meteorologëve për sot dhe fundjavë në Kosovë

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot më i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell,...

Keni bërë plane për plazh? Shihni më parë parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri
19Qer
Keni bërë plane për plazh? Shihni më parë parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri

Sot në vendin tonë moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët në pjesën më të madh...