Lajmet e fundit

Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin qershor në qytete evropiane, në mesin e tyre edhe Prishtina
02Qer
Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin qershor në qytete evropiane, në mesin e tyre edhe Prishtina

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren mujore për reshjet e shiut gjatë muajit qershor...

Instituti i Shëndetësisë me apel për qytetarët pas rritjes së rasteve të reja me koronavirus
02Qer
Instituti i Shëndetësisë me apel për qytetarët pas rritjes së rasteve të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) përmes një njoftimi për media...

Koronavirusi tronditi misionin më të madh shkencor në Arktik
02Qer
Koronavirusi tronditi misionin më të madh shkencor në Arktik

Ekipi shumëkombësh në misionin më të madh kërkimor të Arktikut të ndërmarrë ndonjëherë...

Rritet sërish numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, 27 raste vetëm sot!
01Qer
Rritet sërish numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, 27 raste vetëm sot!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se sot m...

IKSHPK apel qytetarëve: Kujdes çfarë hani!
01Qer
IKSHPK apel qytetarëve: Kujdes çfarë hani!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë apel qytetarëv...

Edhe hapësira e ndotur, sugjerohet ‘taksa e satelitëve’
01Qer
Edhe hapësira e ndotur, sugjerohet ‘taksa e satelitëve’

Mbeturinat hapësinore shtohen me ritme të larta dhe bashkë me to rreziku i përplasjeve....

Ajri pastrohet teksa miliona njerëz ende qëndrojnë në shtëpi
01Qer
Ajri pastrohet teksa miliona njerëz ende qëndrojnë në shtëpi

Mbyllja nga koronavirusi ka ndikuar në përmirësimin e cilësisë së ajrit në Kinë. Kjo u...

Bie numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, vetëm 6 raste të reja në 24 orët e fundit
01Qer
Bie numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, vetëm 6 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 6 raste të...

Temperaturat mesatare për muajin qershor në qytete evropiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre
01Qer
Temperaturat mesatare për muajin qershor në qytete evropiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre

Temperaturat mesatare për muajin qershor në qytetet kryesore në të gjithë Evropën janë...

Sot dita e verës sipas kalendarit meteorologjik
01Qer
Sot dita e verës sipas kalendarit meteorologjik

Zakonisht, kur flasim për ditën e parë të verës, ne i referohemi verës astronomike e ci...

Mësoni si do të jetë moti në Mal të Zi
01Qer
Mësoni si do të jetë moti në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë pjesërisht me re. Tempera...

Mot me diell dhe vranësira gjatë javës në Maqedoni
01Qer
Mot me diell dhe vranësira gjatë javës në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizi...